Москва слави Србина – био је бржи од пиштаљке /видео/

© Sputnik / Александр Вильф / Уђи у базу фотографијаМилан Гајић
Милан Гајић - Sputnik Србија, 1920, 15.09.2022
Милан Гајић, бивши десни бек Црвене звезде, донео је победу ЦСКА из Москве голом у 93. минуту против Урала из Јекатеринбурга у другом колу Купа Русије - 2:1.
Велику борбу водили су „армејци“ са Уралом пред својим навијачима у Москви, да би у хероја у трећем минуту судијске надокнаде израстао некадашњи дефанзивац српског шампиона који је успео да пронађе пут до мреже за ерупцију одушевљења на ВЕБ арени у престоници Русије.
Пре тога је предност ЦСКА донео Вилијан, а Јушин је донео изједначење у 86. минуту пре него што је Гајић решио утакмицу.
Гајић је био прибран после једног одбитка голмана и успео је да лопту пошаље у небрањену мрежу за победу ЦСКА.
Од српских фудбалера који играју у Русији у купу су играли још Михајло Бањац (Краснодар), Стефан Шапић (Торпедо Москва) и Иван Миладиновић (Сочи).