Рус открио тајну успеха за мук у Кнежевини

© Sputnik / Алексей Филиппов / Уђи у базу фотографијаСтанислав Черчесов
Станислав Черчесов - Sputnik Србија, 1920, 16.09.2022
Тимски дух и срећа одиграли су кључну улогу у тријумфу Ференцвароша на тешком гостовању Монаку у Кнежевини – 1:0 у другом колу Лига Европе, истакао је Рус на клупи мађарског клуба Станислав Черчесов.
Бивши селектор „Зборнаја команде“ чини чуда са прваком Мађарске и права су казнена експедиција.
То је на својој кожи осетио Монако који је поражен пред својим навијачима на стадиону „Луј други". Велико славље Ференцварошу обезбедио је Вечеј голом у 80. минуту.
„Напредујемо из меча у меч, али не можемо увек да рачунамо на победу. За овај меч сам могао да рачунам само на шеснаест играча од чега четири дефанзивца пошто је било повреда и црвених картона. Заиста се надам да ћу моћи да рачунам на максималан број играча у следећем мечу против Звезде. Идемо корак по корак. Тимски дух је пресудио", рекао је Черчесов.
Искусни руски стратег посебно је похвалио навијаче који су дошли да пруже подршку екипи у Монте Карлу.
Одрадили смо одличан тимски посао у првом полувремену. Знали смо да играмо са веома добрим противником. Знали смо да ће монако бити много активнији после паузе, нисмо им дозволили да у потпуности контролишу утакмицу. Дали смо им да имају простор за игру, а ми смо имали простор за контра-нападе- Да није било тимског духа и среће не бисмо победили ову утакмицу. Што се тиче навијача, било је невероватно видети толико навијача у Кнежевини. Осећали смо се као код куће“, рекао је Черчесов, чији је Ференцварош лидер Групе Х са шест бодова, док је Црвена звезда последња и то без бодова.