Српкиње победиле после 15 сати од пораза – храброст „лавица“ на делу

© AP Photo / Rick RycroftИвана Раца
Ивана Раца - Sputnik Србија, 1920, 26.09.2022
Кошаркашице Србије оствариле су у четвртом мечу групне фазе Светског првенства другу победу на такмичењу против селекције Малија резултатом 81:68 (25:25, 18:14, 19:11, 19:18).
После тешке и напорне утакмице против Аустралије, српске кошаркашице морале су само 15 сати касније поново на терен.
Иако је умор засигурно био ту, био је неприметан а храбре „лавице“ Марине Маљковић решене да победе.
Кошаркашице Малија далеко су од аутсајдера, на то колико могу да буду опасне селекторка је упозорила и јасно се видело на почетку меча.
Потпуни егал и једнака играна обе стране виђена је у првој четвртини, али онда је лошу партију од претходног дана надоместила сјајна Тина Крајишник.
Разиграно и тимски су играле Српкиње и одмах је то донело предност и унело несигурност код противница.
И на почетку другог полувремена офанзивније су приступиле српске кошаркашице, резултатски су се „одлепиле“ помоћу кошева Саше Чађо.
Сика Коне у последњој деоници покушала је да врати Мали у игру, али све што су успеле било је да смање предност.
Српкиње су смањиле изгубљене лопте из претходне утакмице, а овога пута је то већи проблем био противницама.
Иако се на моменте видело да постоји много простора за напредак, Марина Маљковић са правом је бранила кошаркашице после утакмице против Аустралије, јер девојке заста дају све од себе.
У српском тиму најефикаснија је била Саша Чађо са 20 поена и по три скока и асистенције, а пратила је Тина Крајишник са дабл-дабл учинком од 17 поена, 12 скокова и једном асистенцијом.
Двоцифрене су биле и Јована Ногић и Ивон Андерсон са 13 односно 12 поена.
Наредну утакмицу Србија игра већ у уторак против Француске.