Нереди у Румунији: Навијачи скандирали „Србија, Србија“ па полетеле бакље и столице /видео/

© AP Photo / Vadim GhirdaФудбалери Румуније
Фудбалери Румуније - Sputnik Србија, 1920, 27.09.2022
Навијачи Румуније правили су нереде на самом старту утакмице против Босне и Херцеговине у оквиру Лиге нација у Букурешту, а док су се сукобљавали са противничким навијачима као провокацију скандирали су „Србија, Србија“.
Фудбалери Румуније убедљивим резултатом 4:1 савладали су селекцију Босне и Херцеговине, али мало је фалило да се утакмица уопште не одигра.
Већ у првом минуту после 32 секунде нацијачи Румуније сукобили су се гостујућим навијачима Босне и Херцеговине.
Румунски навијачи скандирали су „Србија, Србија“ и на тај начин провоцирали госте који су оштро одогворили..
На трибинама су почели да се гађају столица и бакљама, а онда је коначно полиција успела да засуатви даље нереде.
Када је утакмица коначно могла да се настави, први гол је пао у 38. минуту када је мрежу Босне затресао Денис Ман.
Георге Пушкаш повећао је предност у 73. минуту, да би са друге стране одговорио Един Џеко после четири минута.
Већ у 79. минуту Андеи Тају погодио је за 3:1, атачку на меч другим головом ставио је Пушкаш.
И поред пораза од Румуније, селекција Босне и Херцеговине претходно је успела да обезбеди пласман у А дивизију.