Паљба легенде по Тадићу после дебакла Ајакса: „Лишите га беде“

© AP Photo / Darko VojinovicДушан Тадић
Душан Тадић - Sputnik Србија, 1920, 05.10.2022
Душан Тадић доживео је са Ајаксом дебакл на утакмици против Наполија који је славио резултатом 6:1. Да ситуација буде још гора по Холанђане, Душан Тадић добио је црвени картон у 73. минуту, а онда се нашао и на удару критика Рафаела ван дер Варта, бившег холандског фудбалера.
Ајакс је доживео историјски пораз који је изузетно тешко пао Холанђанима који су већ у 60. минуту почели да напуштају „Јохан Кројф Арену“.
Ређали су се голови Распадорија, Ди Лоренца, Зејлинског, поново Распадорија и Квартсквелија, али ни 5:1 није било довољно већ је дебакл постао још гори.
У 73. минуту Душан Тадић ударио је лактом Ељифа Елмаза и добио други жути картон, односно црвени.
Са играчем више Наполију је искористио шансу да крунише срамоту Ајакса, а уз то ће Холађани имати проблем и у наредној утакмици јер је капитен тима и репрезентације Србије суспендован.
Дан након дебакла, Тадић се одмах нашао на мети критика, међу којима је најоштрију упутио Рафаел ван дер Верт, бивши холандски тенисер.
„Тадић је потпуно ван форме. Имам поштовање за његову каријеру, али некада дође време када морате да га изведете са терена. Морате да га лишите ове беде, па чак и навијачи хоће да се то деси. Само Алфред Шрудер не мисли о томе“, рекао Ван дер Варт.
Српски фудбалер у дресу холандског клуба нема гол од почетка сезоне, али је на осам утакмица холандског првенства уписао шест асистенција.
Тадић је иако је од доласка у клуб један од најважнијих играча Ајакса добио звиждуке са трибина када је напуштао стадион.
У три кола Лиге шампиона Ајакс је славио само против Ренџерса, док је пре Наполија претрпео пораз од Ливерпула.
Душан Тадић - Sputnik Србија, 1920, 04.10.2022
Историјска срамота Ајакса, Тадић поцрвенео у дебаклу „копљаника“ у Лиги шампиона /видео/