Холанд задивио и Гвардиолу, Челси лако против Милана /фото, видео/

© AFP 2023 / Nick PottsЕрлинг Холанд
Ерлинг Холанд - Sputnik Србија, 1920, 05.10.2022
Манчестер сити дочекао је Копенхаген у Лиги шампиона, а била је то заправо добра прилика да машина за давање голова у виду Ерлинга Холанда настави са серијом погодака. Први је дао већ после седам минута, други у 32. минуту и тако је стигао до 28 голова на 22 меча у Лиги шампиона. Све у победи од 5:0 (3:0).
Колико је Холанд доминирао говоре и реакције тренера Ситија Пепа Гвардиоле који није могао да верује колико је Норвежанин убојит ове сезоне.
Чак га је Шпанац оставио у свлачионици на полувремену како не би трошио своју најубојитију хаубицу.
Подсећања ради, Холанд је у недељу уписао хет-трик против Манчестер јунајтеда. Заиста је у невероватној форми.
Од осталих утакмица треба издвојити убедљиву победу Челсија против Милана од 3:0 (1:0).
Голове за Плавце постигли су Фофана у 24, Обамејан у 56. и Џејмс у 62. минуту утакмице.
Пари Сен Жермен гостовао је екипи Бенфике, традиционално француски тимови лоше пролазе у Португалији, па су се и Свеци намучили - 1:1.
ПСЖ је до предности дошао после гола Лионела Месија којим је подсетио на старе дане, а реми домаћину донео је Данило аутоголом.
Реал је био бољи од Шахтјора код куће са 2:1, а Борусија од Севиље у гостима са 4:1. Јувентус је надиграо Макаби Хаифу са 3:1, а гол за домаћина дао је Душан Влаховић.