Крај мука по Луки – Јовић погодио после 1.246 дана

© AP Photo / Fabrizio Corradetti/Лука Јовић
Лука Јовић - Sputnik Србија, 1920, 07.10.2022
Коначно се и то догодило! Српски репрезентативац Лука Јовић прекинуо је голгетерски пост на евросцени. После 1.246 дана нападач Фиорентине је погодио у тријумфу "љубичастих" у Шкотској на гостовању Хартсу (3:0) у Лиги конференција.
Крај мука по Луки, тако би се најкраће могла описати агонија кроз коју је пролазио момак из Батара, када су у питању голови на европској сцени. У стрелце се уписао у 79. минуту на асистенцију Куамеа.
Претходно је Лука Јовић затресао мрежу у Европи против Челсија 9. маја 2019. године, још у периоду када је био Ајнтрахтова гол-машина.
После тога је уследио трансфер у Реал, а сви који прате фудбал знају колико је Србин тамо патио и ретко је добијао прилику код Карла Анчелотија.
Ипак, трансфер у Фиренцу је полако почео да се исплаћује, а Јовић се тренеру Винћенцу Италијану, који му је од првог минута указао прилику на гостовању Хартсу, одужио поготком, на који је чекао три и по године.
Српски репрезентативац стигао је тако до другог поготка за „виолу“ за коју је досад одиграо 12 утакмица.
Фиорентина је захваљујући победи у гостима прескочила Хартс на табели А групе и тренутно је друга са четири бода, док првопласирани Башакшехир има седам. Хартс је трећи са три бода, а РФС последњи са два бода.