Загреб је отишао у историју

© AP Photo / Scott HeppellМохамед Салах
Мохамед Салах - Sputnik Србија, 1920, 13.10.2022
Фудбалери Ливерпула остварили су против Ренџерса најубедљивију победу у мечевима четвртог кола Лиге шампиона резултатом 7:1, а улогу главног јунака однео је Мохамед Салах који је поставио нови рекорд. Египћанин је постигао најбржи хет-трик у историји Лиге шампиона и тиме оборио рекорд који је постављен пре 11 година у Загребу.
Ливерпул се мучи у Премијер лиги у којој је од почетка сезоне остварио само две победе, али зато у Лиги шампиона немају великих проблема.
Осим пораза од Ајакса, „црвени“ су уписали победе против Ајакса и Ренџерса, а у свакој је Мохамед Салах дао бар један гол.
Разликује се само последња утакмица против Ренџерса у којој је сјајни Египћанин постигао хет-трик и то у рекордном року.
Салах је у игру ушао у 68. минуту, а онда је од 76. до 81. постигао три гола!
Египатском краљу фудбала било је довољно шест минута и 13 секунди да три пута затресе мрежу Алана Мекгрегора који није могао да замисли гори начин да као голам уђе у историји.
Салах је оборио рекорд по најбрже постигнутом хет-трику у Лиги шампиона који је претходно држао Бафетимби Гомис.
Француски фудбалер је 2011. године у дресу Лиона за осам минута постигао хет-трик против Динама у Загребу.
Рекорд је био на снази пуних девет година, а постављен је на епској утакмици у којој је Динамо пред домаћим навијачима дошао до предности са играчем мањем.
Тада је наступио преокрет Лиона у режији Гомиса, а иако отписани фудбалери француског клуба захваљујући гола разлици коју су порпавили управо против Динама , на невероватан начин прошли су тада групну фазу Лиге шампиона.