Србија добила нову дабл-дабл машину: Америка занемела пред потезом младог Србина /видео/

© AP Photo / Charles KrupaАлексеј Покушевски
Алексеј Покушевски - Sputnik Србија, 1920, 15.11.2022
Алексеј Покушевски, српски кошаркаш, остварио је дабл-дабл учинак у поразу Оклахоме од Бостона резултатом 126:122.
Талентовани српски кошаркаш убацио је 16 поена уз чак 14 скокова и три асистенције, а све то постигао је за 37 минута колико је провео на паркету.
Покушевски је убацио и две тројке, а ово му је четврта узастопна утакмица са двоцифреним учинком.
Млади Покушевски постао је један од најважнијих играча тима и поново је стао раме уз раме са Шај Гилџос Александером коиј је уписао чак 37 поена.
Иако је најбољи у Бостону Џејсон Тејтум имао десет поена мање, Босто је са тројицом играча који су убацили преко 20 поена у драматичној завршници ипак био бољи.
Колико је одличну партију одиграо Покушевски показује и блокада после шута Тејтума, најбољег играча Бостона.
Талентовани српски кошаркаш у континуитету игра добро, а Оклахома то награђује простором и минутажом којом Покушевски може да буде и више него задовољан.
У емисији Миљанов Корнер гостовао је Светислав Пешић.
Ергин Атаман - Sputnik Србија, 1920, 14.11.2022
Атаманова тирада због пораза од Србије – „узнемирен“ због Пешића, љут због Мицића, огорчен на судије