Дебакл Швајцарске пред Мундијал – видели су „црне звезде“

© AP Photo / Clive RoseФудбалери Швајцарске славе погодак Хариса Сеферовића – ЕУРО 2020
Фудбалери Швајцарске славе погодак Хариса Сеферовића – ЕУРО 2020 - Sputnik Србија, 1920, 17.11.2022
Швајцарска, ривал Србије на Мундијалу у Катару, поражена је резултатом 2:0 (0:0) од Гане, која је „симулирала“ Камерун, који ће јој бити ривал на СП. Селектор „сајџија“ Мурат Јакин извео је најјачи састав, са капитеном Гранитом Џаком и Џерданом Шаћиријем, али ни то није помогло да се избегне пораз у генералној проби пред Мундијал.
Швајцарци су били фаворити у двобоју са афричком селекцијом, али су на крају погнуте главе напустили терен и ово им је опомена пред оно што их чека у Катару.
Прво полувреме било је изједначено, смењивали су се напади испред оба гола, а мреже су мировале.
Џака, Шаћири и другови имали су лопту више у свом поседу, али то нису успели да материјализују.
Емболо, Варгас, Фројлер и остали офанзивци нису успели да матирају одличног голмана „црних звезда“ Ати-Зигија.
Играо се 70. минут на стадиону у Абу Дабију када је дефанзивац Саутемптона Мохамед Салису матирао Јана Зомера.
Нису успели Швајцарци да се опораве од шока и само четири минута касније Семењо је дуплирао предност „црних звезда“ и поставио коначних 2:0.
Швајцарцима је ово последња опомена пред Мундијал који куца на врата и у којем ће се у Групи Г такмичити са Србијом, Бразилом и Камеруном.
► Недавно је гост емисије Миљанов корнер био новинар Небојша Петровић који је говорио о Светском првенству.
Фудбалери Бразила прослављају победу над Перуом у полуфиналу Копа Америке - Sputnik Србија, 1920, 17.11.2022