Португалија – Уругвај - Sputnik Србија

Мундијал, 9. дан – Бразилци дали наду Орловима, Роналдо повео Португалију ка победи

Девети дан Мундијала донео је велики број занимљивих и битних мечева. Србија и Камерун су одиграли 3:3, а Гана је надиграла Кореју са 3:2. Бразил је успео минималцем 1:0 да савлада Швајцарску, а програм су затворили Португалци који су савладали Уругвај 2:1. Дешавања са СП сте могли да пратите уз Спутњик спорт у текстуалном преносу.
Девети дан Мундијала у Катару отворио је сусрет Србије и Камеруна који је Орловима могао да донесе и прву победу на шампионату. Иако су репрезентативци Србије имали предност од 3:1, две јефтине грешке у кратком временском периоду довеле су до тога да на крају Орлови ремизирају са селекцијом Камеруна 3:3.
Закомпликовали су српски фудбалери пут у нокаут фазу, али нада и даље постоји уколико победе Швајцарску, а Бразил Камерун.
Србија и Камерун - Sputnik Србија, 1920, 28.11.2022
Србија прокоцкала победу против Камеруна – и даље живи сан за осмину финала Мундијала
Други меч играли су репрезентације Гане и Јужне Кореје, а тај сусрет донео је невероватних пет голова. Гана је славила резултатом 3:2, а Кореја извукла само бод иако је успела да изједначи после заостатка од 2:0 за противника.
Јужна Кореја – Гана - Sputnik Србија, 1920, 28.11.2022
Спектакл и победа Гане против упорне Кореје – борба до последњег атома снаге
Уследио је меч који је био од великог значај за Србију. Како би српска репрезентација остала у борби за осмину финала било је потребно да Бразил савлада Швајцарску што је на крају и урадио резултатом 1:0. Могла је победа да буде и убедиљивија, али је ВАР поништио гол Винисијуса.
Бразил – Швајцарска - Sputnik Србија, 1920, 28.11.2022
Бразилски „минималац“ против Швајцарске једнак победи за Србију!
За крај дана уследила је посластица Португалије и Уругваја, а екипа коју предводи Кристијано Роналдо као највећа звезда славила је резултатом 2:0.
Све време су Португалци више нападали, а тачка је стављена у надокнади времена када је судија свирао и пенал који је прецизно извео Бруно Фернандеш.
Португалија – Уругвај - Sputnik Србија, 1920, 28.11.2022
Португалија се сетила Русије па се осветила после четири године
09:25 28.11.2022
/Павловић 45+1, Милинковић-Савић 45+3, Митровић 53 - Кастељето 29, Абубакар 64, Чупо Мотинг 66/
/Салису 24, Кудус 34, Чу Гу Сунг 58,60 , Кудус 68/
/Каземиро 83/
/Роналдо 55, Фернандеш 92/
22:03 28.11.2022
Крај! Победа Португалије
21:51 28.11.2022
90'+2– Гоооол 2:0
Фернандеш даје гол са беле тачке
21:49 28.11.2022
90'– Пенал!
Португалија шутира са беле тачке
21:37 28.11.2022
78'– Суарез!
Суарез снашно закуцава у мрежу, али са друге стране гола. Још једна велика прилика за Уругвај је прокоцкана.
21:34 28.11.2022
75'– Статива!
Гомез из велике даљине погађа стативу! Била је ово велика шанса за Уругвајце.
21:30 28.11.2022
70'– Сјајан темпо утакмице
Леао је предуго чувао лопту коју уругвај краде. Међутим, ни они неуспевају да је задрже. Са друге стране Роналдо пада, али нема прекршаја и поново Уругвај креира напад.
21:25 28.11.2022
65'– И даље безуспешно прети Уругвај
Оливера је одлично дочекао центаршут, али одбрана Португалије је реаговала на време
21:13 28.11.2022
55'– Гоооол: Португалија води 1:0
Роналдо постиже гол после асистенције Бруна Фернандеша.
21:12 28.11.2022
50'– Прекинут меч
Утакмица је на кратко прекинута због упада навијача на терен.
21:10 28.11.2022
49'– Превише агреисвно
Весино грубо стаје на ногу Невеса који се једва придигао.
21:06 28.11.2022
46'– Почиње друго полувреме
Пао је Роналдо после грубљег старта, али није опасније повређен и без проблема може да настави утакмицу.
20:49 28.11.2022
45'– Крај првог полувремена
Првих 45 минута протекло је у доминацији Португалије која је имала далеко већи посед лопте.
20:42 28.11.2022
40'– Повреда у тиму Португалије
Мендес у сузама напустио терен због повреде.
20:39 28.11.2022
39'– Португалац „пожутео“
Невес обара Варелу и судија одмах вади жути картон.
20:34 28.11.2022
32'– Каква шанса Бентакура
Маестрално је Бентакур кренуо у соло продор, успео је да прође поред двојице Португалаца и из прве је шутнуо ка голу, а онда је фантастичан посао одрадио Коста.
20:31 28.11.2022
27'– На све стране напада Португалије
Сада је Дијаш послао центаршут, али није пронашао ниједног саиграча.
20:21 28.11.2022
20'– Далеко опаснија Португалија
Велика разлика у поседу лопте износ чак 74 одсто за Португалију односно 26 одсто за Уругвај.
Офанзивније је почела екипа коју предводи Кристијано Роналдо.
20:19 28.11.2022
17'– Роналдо право у живи зид
Роналдо је извео слободан ударац, публика је устала, знају сви да је то за њега добра позиција, али доброје постављена одбрана Уругваја.
20:18 28.11.2022