Бразил – Швајцарска - Sputnik Србија

Бразилски „минималац“ против Швајцарске једнак победи за Србију!

Фудбалери Бразила савладали су минималним резултатом 1:0 селекцију Швајцарске у другом колу групе Г и тако још увек сачували сан Србије да се нађе у осмини финала Светског првенства у Катару.
Од почетка је на терену далеко боље деловао тим Бразила, али како је време одмицало Швајцарска се све боље и чврше бранила.
Током првог полувремена нису имали ниједан шут у оквир гола Бразила баш као што је то био случај и са Србијом, али су у другу деоницу ушли са чини се нешто мање респекта.
Успели су Швајцарци да запрете, али не и да затресу мрежу Бразила. Сомер је дуго чувао гол Швајцарске и неколико пута успео да одбрани сјајне шутеве, али у 65. минуту није имао решење за одличан шут Винисијуса.
Предност Бразила је нестала само минут касније када је ВАР поништио одлуку због офсајда који се догодио непосредно пре асистенције Винисијусу.
Шокирани Бразил вребао је наредну шансу, али био је без конкретне идеје све до 83. минута. Родриго је уочио Каземира који се нашао јако близу гола и коначно донео вођство Бразилу.
Победа петоструког шампиона света обезбедила је Србији и даље реалну шансу за пласман у осмину финала Мундијала у Катару.
Због кикса Србије која је ремизирала против Камеруна (3:3) упркос предности од два гола, Орловима је потребно да савладају Швајцарску како би прошли у нокаут фазу.
Да су Бразилци ремизирали са Швајцарском, Србија би онда у наредном мечу морала да победи са два гола разлике.
Наравно и уколико Србија победи Швајцарску мораће да навија за Бразил и против Камеруна.
Португалија – Уругвај - Sputnik Србија, 1920, 28.11.2022
Мундијал, 9. дан – Бразилци дали наду Орловима, Роналдо повео Португалију ка победи
Драган Стојковић - Sputnik Србија, 1920, 28.11.2022
Пошто гледамо само себе, о нама ће одлучивати други
Фудбалери Србије - Sputnik Србија, 1920, 28.11.2022
Србија је умрла у лепоти за 30 секунди
18:53 28.11.2022
90'– Крај! 1:0
Победа Бразила
18:40 28.11.2022
83'– Гоооол! 1:0 води Бразил
Каземирооо погађа после асистенције Родрига. Остао је усамљен Каземиро пред Сомером и лако га савладао.
18:37 28.11.2022
79'– Слободан ударац
Слаб центаршут Ентонија стиже право у руке Сомера.
18:33 28.11.2022
76'– Промене код Швајцараца
Емболо је ван терена, у игри је Сеферовић.
18:31 28.11.2022
73'– Двострука измена код Бразила
Жесус и Ентони су на терену. Из игре излазе Ришарлисон и Рафиња.
18:23 28.11.2022
65'– Шок! Нема гол
Гол је поништен због офсајда који се догодио на средини терена пре додавања лопте Винисијусу.
18:21 28.11.2022
64'– Гоооооол! Винисијус даје гол
Винисијус доводи Бразил до вођства!
18:17 28.11.2022
59'– Двострука измена
Из игре су изашли Ридер и Вергас, а на терену су Штефен и Фернандеш.
18:15 28.11.2022
56'– Уф каква шанса за Бразил
Поново је сјајну лопту Винисијус послао Ришарлисону, али још једном је није захватио стрелац голова против Србије.
18:11 28.11.2022
54'– Добра шанса за Швајцарце!
Џака је уочио и послао одличну лопту Видмеру који шутира ка голу, али се чудено брани Бразил.
18:09 28.11.2022
52'– Бразилац такође „пожутео“
Фред је саплео Соу и зарадио жути картон.
18:08 28.11.2022
50'– Први жути картон
Ридер у лице удара Родрига који је ушао у игру у другом полувремену
18:06 28.11.2022
48'– Агресивно
Оштро креће Бразил, милитао обара Варгаса који прави јако болне гримасе
18:02 28.11.2022
46'– Почиње друго полувреме
Лопта је код селекције Бразила
17:47 28.11.2022
45'– Крај првог полувремена
Разлика у поседу лопте није велика, али је Бразил свакако оставио бољи утисак током првих 45 минута. Швајцарска као ни Србија против Бразила није успела да упути шут у оквир гола противника.
Са друге стране, Бразилци су оштро нападали, имали су два одлична шута, али је на висини задатка био Сомер.
17:46 28.11.2022
45'– Нема опасности
Ни Швајцарска не користи корнер
17:45 28.11.2022
44'– Два корнера
Први корнер Бразил није искористио, али уследио је и други. Створила се гужва, било је опасно по Швајцарску, али ниједан Бразилац није успео да затресе мрежу.
17:43 28.11.2022
43'– Добар старт Швајцарца
Бразилц су успели да стигну до контра напада, Ришарлисон је био близу лопта, али Аканџи тактички прави добар старт.
17:40 28.11.2022
38'– Напад Швајцарске
Гужва је настала у казненом простору, Варгас је био близу гола, али Алисон некако успева да украде ту лопту и сачува межу Бразила.
17:37 28.11.2022
37'– Офанзивни Бразилци
Милитао је пробао да шутне, али добро је била постављена одбрана Швајцарске. Биће корнер за Бразилце.