Катар 2022
Светско првенство у фудбалу 2022. године одржава се у Катару, пратите сва дешавања са највећег фудбалског такмичења уз Спутњик спорт.

Луисове сузе за крај и емотивна порука: Дали смо све за своју земљу

© AP Photo / Aijaz RahiЛуис Суарес
Луис Суарес - Sputnik Србија, 1920, 03.12.2022
Капитен и икона Уругваја Луис Суарес тешко је поднео све оно што се догодило у последњем колу групне фазе на Мундијалу. Његова селекција победила је Гану 2:0, али је изненађујући пораз Португалије од Јужне Кореје резултатом 2:1 утицао да Уруси остану без осмине финала. У сузама су били Суарес и другови, а легендарни нападач је имао емотивну поруку.
Суаресове сузе обишле су фудбалски свет. Изашао је из игре у 66. минуту када га је заменио Единсон Кавани, да би у самом финишу сусрета видео на семафору да је Кореја постигла гол у 91. минуту против Португалије, што је значио крај свих нада Ургувајаца да могу у нокаут фазу.
Неколико сати после елиминације бивши ас Ливерпула, Барселоне, Ајакса и Насионала, огласио се путем друштвених мрежа, где је изнео изузетно емотивне речи.
„Опроштај од Светског првенства је јако болео, али смо ми мирни јер знамо да смо дали све за нашу земљу“, написао је Суарес.
Искусни 35-годишњи нападач је тако ставио тачку на пребогату каријеру у најдражем дресу. Суарес је за Уругвај одиграо 137 утакмица и постигао је 68 погодака.