Бразил - Кореја - Sputnik Србија

Мундијал 16. дан – Бразил у четвртфиналу, следећи ривал му је Хрватска

Хрватска се пласирала у четвртфинале Светског првенства победом над Јапаном после пенала. У регуларном делу било је 1:1. У другој утакмици дана Бразил је надиграо Јужну Кореју са 4:1. Утакмице сте могли да пратите на Спутњику.
У првом мечу дана Хрватска и Јапан играли су 1:1, а Хрвати су после тога након једанаестераца прошли у четвртфинале. Херој је био голман Доминик Ливаковић.
Доминик Ливаковић - Sputnik Србија, 1920, 05.12.2022
Хрвати преживели храбре Јапанце – преко пенала до четвртфинала Мундијала!
У другом мечу дана Бразил је показао квалитет и лако је изашао на крај са Јужном Корејом победом од 4:1.
Бразил - Sputnik Србија, 1920, 05.12.2022
Сурови Бразил одрадио посао за 12 минута
Утакмице осмине финала пратите уз Спутњик.
21:51 05.12.2022
90' – Чека се коначни резултат
Све је јасно, сада се само чека коначни резултат утакмице.
21:37 05.12.2022
77' – Сунг Хо постиже гол!
Јако леп ударац и гол Сунг Хоа за 4:1! Заслужила је Кореја овај један гол, у то нема сумње.
21:28 05.12.2022
68' – Могао је Чо до гола
Замало да Кореја постигне утешни погодак, Чо је био у шанси, али је поново Алисон био на месту. Остаје 4:0.
21:18 05.12.2022
57' – Рафиња је био у шанси
Бразилци су били у новој шанси, прво је Рафиња пробао, а онда је и Нејмар шутирао слободан ударац, али остало је 4:0.
21:11 05.12.2022
50' – Почело је друго полувреме
Настављена је утакмица између Бразила и Кореје, јасно је већ сада ко ће проћи у четвртфинале. Тако да ће Бразилци одрађивати посао и гледати да се нико не повреди.
20:50 05.12.2022
45' – Полувреме – 4:0!
На терену постији само један тим, а Кореја може да буде задовољна што не губи и убедљивије.
20:36 05.12.2022
37' – Бразил се игра фудбала – 4:0!
Бразил се игра фудбала против Кореје, Пакета је погодио за 4:0! Још једна врхунска акција. Кореја је потучена до ногу.
20:29 05.12.2022
29' – Каква акција!
Предивна акција Бразила, ушетали су се у гол и повели са 3:0, Ришарлисон је стрелац! Кореја је у нокдауну!
20:21 05.12.2022
20' – Бразил држи темпо
Покушали су Корејци, јасно је да се неће предати, али је велика разлика у квалитету. И то се види на резултату.
20:12 05.12.2022
12' – Бразил брзо стиже до 2:0
Нејмар је преузео одговорност са беле тачке и повисио на 2:0, јако брзо је фаворит искористио обе шансе које су му се указале! Можда је овај дуел већ сада решен.
20:11 05.12.2022
Пенал за Бразил!
Нејмар ће га шутирати!
20:07 05.12.2022
7' – Води Бразил са 1:0!
Очекивано, Бразил држи лопту и напада, док се Кореја брани, а то је Бразил казнио голом Винисијуса Жуниора! Искусно је гађао и погодио за предност – 1:0. Заслужена предност Бразилаца.
20:00 05.12.2022
1' – Почела је утакмица
Стартовао је дуел између Бразила и Јужне Кореје, Нејмар се опоравио и предводи напад Бразилаца.
19:17 05.12.2022
Познати састави
Бразил: Алисон - Милитао, Маркињос, Силва, Данило - Каземиро, Пакета - Рафиња, Нејмар, Винисијус Жуниор - Ришарлисон
Јужна Кореја: Ким - Ким, Ким, Ким, Ким - Јунг, Хванг - Хванг, Ли, Сон - Чо