Златна богиња, пехар намењен победнику Светског првенства у фудбалу - Sputnik Србија

Мундијал 17. дан – Познати сви парови четвртфинала Мундијала

Седамнаестог дана Мундијала у Катару комплетиране су утакмице осмине финала. Мароко је избацио Шпанију на пенале, док је Португалија послала Швајцарску кући убедљивим тријумфом од 6:1. Мечеве пратите уз Спутњик спорт.
Осмина финала се захуктава, а 17. дана Мундијала добићемо последњи пар четвртфиналиста пошто су остали дуели већ познати.
Хрватска - Бразил (9. децембар, 16.00)
Холандија - Аргентина (9. децембар, 20.00)
Мароко - Португалија (10. децембар, 16.00)
Енглеска - Француска (10. децембар, 20.00)
22:17 06.12.2022
 Концерт  Рибље чорбе на стадиону Ташмајдан - Sputnik Србија, 1920, 06.12.2022
„Дао Рамос пети, Србију да свети“ – Бора Чорба за Спутњик о испадању Швајцараца
21:54 06.12.2022
Крај утакмице! Висока и убедљива победа Португалије!
Португалија - Швајцарска  - Sputnik Србија, 1920, 06.12.2022
Роналдо с клупе гледао магију Рамоса – Швајцарска са „шестицом“ отишла кући
21:52 06.12.2022
92’ – Гол за Португалију!
Шести који је постигао Рафаел Леао.
21:50 06.12.2022
89’ – И Јашари на терену
Дочекао је млади фудбалер Ардон Јашари шансу за дебитује, ушао је у игру уместо Емболоа.
21:43 06.12.2022
84’ – Поништен гол Роналду
Исправно, био је у офсајду бар два метара.
21:33 06.12.2022
75’ – Трострука измена!
Излазе Рамос, Феликс и Отавио на терену су Роналдо, Витиња и Орта.
21:26 06.12.2022
67’ – Гол за Португалију!
Опет Гонсало Рамос, његов хет-трик за 5:1 против Швајцарске.
21:19 06.12.2022
58’ – Гол за Швајцарску!
Мануел Аканџи смањује на 4:1 после корнера и асистенције Шаћирија.
21:17 06.12.2022
55’ – Гол за Португалију!
Стелац је Гереро. Лепа акција и асистенција Гонсала Рамоса за великих 4:0 у корист Португалије.
21:11 06.12.2022
51’ – Гол за Португалију!
Стрелац је Гонсало Рамос. Асистирао му је Дијего Дало.
21:06 06.12.2022
46’ – Почело је друго полувреме!
Измена код Швајцараца, уместо Шера на терену је Џемер.
20:51 06.12.2022
45’ – Крај првог полувремена!
Португалци имају сигурну предност од 2:0 после првих 45 минута головима Рамоса и Пепеа.
20:43 06.12.2022
43’ – Рамос!
Каква лопта и каква прилика за нападача Португалије. Зомер је скинуо чист зицер Рамосу и сачувао Швајцарску у овом мечу.
20:35 06.12.2022
33’ – Гол за Португалију!
Пепе је стрелац за 2:0. Сјајан центаршут Бернарда Силве из корнера и осми гол ветерана у дресу Португалије. Швајцарска на коленима.
Португалија - Швајцарска, Светско првенство - Sputnik Србија
20:31 06.12.2022
30’ – Шаћири!
Добар ударац са преко 25 метара из слободног ударца, тик поред гола. Голман је закачио лопту па су Швајцарци добили корнер.
20:23 06.12.2022
22’ – Доминирају Португалци
Ређају се покушаји пред голом Јана Зомера откако су Португалци повели. Покушали су Бернардо Силва и Рамос, али су се Швајцарци одбранили.
20:20 06.12.2022
17’ – Гол за Португалију!
Стрелац је Гонсало Рамос. Сјајан ударац, под пречку, немоћан је Јан Зомер.
20:15 06.12.2022
15’ – Отворен фудбал
И једни и други су ушли у меч спуштеног гарда, Швајцарци храбро нападају Португалце.
20:05 06.12.2022
4’ – Емболо попио лакат
Жесток ударац добио је нападач Швајцарске у главу од стране Рубена Дијаса. ВАР соба се није огласила.