Митрогол поново решета – магија Бразилца за првенац Србина у 2023!

© AFP 2023 / JUSTIN TALLISАлександар Митровић
Александар Митровић - Sputnik Србија, 1920, 03.01.2023
Српски голгетер Александар Митровић стигао је до 11. поготка у Премијер лиги ове сезоне и првенца у 2023. години. Фулам је славио на гостовању у Лестеру са 1:0 поготком Србина у 18. минуту.
Прелепо му је асистирао искусни Бразилац Вилијан, а Митровић се овим голом искупио за једанаестерац који је промашио током викенда на утакмици са Саутемптоном.
Уједно је изједначио и лични рекорд када су у питању погоци у Премијер лиги (11).
Фулам је од старта заиграо храбро и искористио кадровске проблеме домаћина који је рано остао без Бубакара Сумареа после само осам минута игре.
Митровић је у 81. минуту добио жути картон, то му је био пети у сезони због кога ће пропустити меч наредног кола против Челсија.
Фулам се овом победом пробио на деобу шестог места са Ливерпулом где обе екипе имају по 28 бодова.
Арсенал и Њукасл ремизирали су у тврдом дербију у Лондону (0:0).
Манчестер Јунајтед је савладао као домаћин Борнмут са 3:0, док је Брајтон убедљиво надиграо Евертон на „Гудисону“ као гост - 4:1.