Јокић закуцао Финикс па одмарао, Богдан најбољи у поразу Атланте

© AP Photo / David ZalubowskiНикола Јокић
Никола Јокић - Sputnik Србија, 1920, 12.01.2023
Никола Јокић и Денвер настављају да нижу победе. Пред њима су пали и Финикс Санси и то убедљивим резултатом 126:97, а по обичају је блистао српски ас који води у трци за трећу узастопну МВП титулу.
Поиграва се Сомборац са ривалима, игра се кошарке и нико апсолутно нема решење за њега, док је Денвер уписао и 12. тријумф у својој дворани, чиме је изједначен најбољи учинак из 2018. године.
Јокић је против Санса асистирао, погађао, чак је и једном закуцао, што је нешто што не ради често. Ето, овога пута је почастио себе тим потезом. Српски репрезентативац и најбољи кошаркаш НБА лиге, окончао је сусрет са 21 поеном, имао је 18 скокова и девет асистенција.
Шутирао је из игре 10 од 15!
Само једно додавање делило га је од 88. трипл-дабл учинка у америчкој лиги. И остварио би га Јокић против Санса сасвим сигурно да тренер Мајкл Мелоун није донео одлуку да га одмори у последњој четвртини у коју је Денвер закорачио са вртоглавих 30 поена разлике.
Јокић је у игри провео укупно 28 минута и 18 секунди, што је било више него довољно да Нагетси убедљиво савладају Финикс.
Никола је имао подршку Боунса Хајленда који је такође постигао 21 поен, имао је скок и четири асистенције, док је Џамал Мареј себе уградио у тријумф са 16 поена, а Калдвел Поуп имао је пола коша мање.
Центар и прва звезда Денвера – Никола Јокић је у неколико наврата изводио магију, спајајући с кошем саиграче у његовом стилу – без гледања, остављајући у неверици комплетну петорку ривала.
Таква је била ситуација када је асистирао Ерону Гордону за полагање. Све то је потврда колико је интелигентан Сомборац који је плејмекер заробљен у телу центра, па не чуди што се тако сурово поиграва са противницима у најјачој кошаркашкој лиги света.
Двнвер је захваљујући новој победи остао на врху Западне конфеенције са учинком од 28 тријумфа и 13 пораза, идентичан скор има и Мемфис.
Од српских кошаркаша у ноћи између среде и четвртка у НБА лиги је запажену улогу имао и Богдан Богдановић.
Бек Атланте убацио је 22 поена и био је најбољи појединац у поразу Хокса од Милвоки Бакса резултатом 114:105.
Боги је тројке шутирао 3/8, а на паркету је провео 39 минута и 34 секунде. За то време је уз 22 поена, имао још три скока и пет асистенција.