Спектакл Мађара на Светском првенству – славила и Црна Гора

© AP Photo / Piotr HawalejНемања Грбовић
Немања Грбовић - Sputnik Србија, 1920, 14.01.2023
Четвртог дана Светског првенства у рукомету прву победу остварила је селекција Црне Горе над Ираном резултатом 34:31, док је најубедљивија била Француска која је против Саудијске Арабије славила резултатом 41:23. Највећи спектакл приредила је Мађарска која је славила после преокрета над Исландом резултатом 30:28.
После првог кола у ком су уписали пораз од Шпаније, рукометаши Црне Горе успели да обезбеде прву победу на Светском првенству против Ирана од ког су током већег дела меча били доминантнији.
Од тренутка када су постигли четврти гол рукометаши Црне Горе нису испуштали предност која је варирала од три до четири гола разлике. Имали су предност и од пет голова предности, међутим опустили су се у завршници и дозволили Ирану да се приближи.
У истом термину играли су силовити Французи који су декласирали Саудијску Арабију и тако уписали другу победу од почетка шампионата јер су претходно на старту савладали Пољску.
Дерби дана између селекција Исланда и Мађарске очекивано је обележила напета завршница. Током целог првог полувремена Израел је водио и то са разликом од пет голова предности.
Имали су рукометаши Израела предност све до пет минута до краја утакмице, а онда су се Мађари фантастично вратили и повели са једним голом разлике. Успели су Мађари да се одбране и одиграју још један одличан напад, а на крају славе после преокрета резултатом 30:28.