Србија победила Америку у Лос Анђелесу – Пиксијеви нови Орлови блистали у Холивуду

© AP Photo / Ashley LandisСрбија – САД
Србија – САД - Sputnik Србија, 1920, 26.01.2023
Фудбалери Србије савладали су селекцију Сједињених Америчких Држава резултатом 2:1 у оквиру пријатељске утакмице у Лос Анђелесу. У измењеном саставу репрезентација Србије одиграла је први меч од завршетка Светског првенства у Катару и заблистала на гостујућем терену.
Драган Стојковић Пикси, селектор Србије, одлучио се да на терен први изађу: Лука Илић, Дејан Јовељић, Владимир Лучић, Марко Мијаиловић, Никола Петковић, Ђорђе Петровић, Немања Петровић, Вељко Симић, Немања Стојић, Мирко Топић и Ранко Веселиновић.
Српски фудбалери примили су гол у 29. минуту када је мрежу затресао Брендон Васкез, међутим одлични Лука Илић снашао се у 43. минуту и постигао гол за изједначење.
Србија је добила слободан ударац, а Илић је шутирао директно ка голу, преко живог зида и успео да упише феноменални погодак.
Само што је друго полувреме почело, у 46. минуту Вељко Симић погађа мрежу Американаца и доноси гол који се испоставио као победнички. Селекцију Србије у САД представљало је 80 одсто играча из Суперлиге Србије, док су тројица стигли из америчке МЛС лиге, па је јасно да су у питању били „супер Орлови“.
Осим првог гола, Американци нису успевали опасније да запрете српском тиму иако је деловало да су имали већу контролу јер је однос у поседу лопте био 60 наспрам 40 одсто, али је Србија била опаснија у нападу.