Партизанов одговор Звезди – вечити разбили ривале и обезбедили плеј-оф

© Фото : АБА лига / Драгана СтјепановићЗвезда и Игокеа
Звезда и Игокеа - Sputnik Србија, 1920, 05.02.2023
Кошаркаши Црвене звезде су уписали убедљиву победу над Игокеом резултатом 104:71 на свом терену у 18. колу АБА лиге. Нешто касније на паркет је изашао Партизан који је одговорио убедљивим тријумфом над Мегом у гостима – 103:78. Тако су вечити ривали већ изборили пласман у плеј-оф регионалног такмичења.
Звезда је остварила 16 победу у овој сезони регионалног такмичења и налази се на првом месту табеле, има само један пораз и утакмицу мање.
Екипа тренера Душка Ивановића је силовито ушла у дуел са тимом некадашњег шефа стручног штаба црвено-белих Владимира Јовановића.
Звезда је већ у првој деоници стекла велику предност, укупно 16 поена после уводних десет минута, а та разлика је пред последњи квартал износила чак 40 поена, 81:41.
Домаћи састав је на три минута до краја меча уписао и троцифрени број поена, а коначна победа је забележена резултатом 104:71.
Најефикаснији у победничком саставу био је Немања Недовић са 20 поена, Факундо Кампацо и Огњен Добрић су имали 14, Лука Вилдоса 13, Далибор Илић и Филип Петрушев су имали по 12, а на другој страни најбољи је био Никола Танасковић са 17 поена.
Без већих проблема и ученици Жељка Обрадовића су уписали нову победу у АБА лиги.
Разбијена је Мега резултатом 103:78, а већ после уводне деонице могло се наслутити да ће црно-бели продужити победнички низ.
Партизан је брзо стекао двоцифрену разлику, јер је после 10 минута игре резултат на семафору био 28:17. До полувремена је та предност порасла на велих +28 - 65:37.
У наставку је Мега успела да се консолидује и да буде изједначена у преостала две четвртине, али то није било довољно да се поништи све оно лоше из првог полувремена.
Израелац Јам Мадар био је најефикаснији код црно-белих са 15 поена и Џејмс Ненели (14 поена), као Данило Анђушић који је убацио 13 поена.
Најефикаснији у редовима Меге био је Дуришић са 17 поена, три скока и шест асистенција.
После 17 одиграниих кола вечити држе врх табеле АБА лиге. Звезда је прва са учинком 16-1, док Партизан има однос победа и пораза 15-2.