Јокић се вратио и новим трипл-даблом демолирао Минесоту – сјајни Богдан сипао тројке

© AP PhotoНикоала Јокић
Никоала Јокић - Sputnik Србија, 1920, 08.02.2023
Никола Јокић, српски кошаркаш, остварио је 19. трипл-дабл у актуелној сезони у фантастичној победи Денвера против Минесоте резултатом 146:112.
За само једно полувреме Никола Јокић попунио је колоне двоцифреним бројевима, да би до краја меча уписао 20 поена, 12 скокова и 16 асистенција.
По други пут у каријери маестрални српски ас успео је да оствари трипл-дабл за једно полувреме, а мотивисани Нагетси поентерски су демолирали Минесоту јер су само у првој деоници убацили 49 поена.
Најефикаснији је био Мајкл Портер јуниор који је убацио чак 30 поена уз пет скокова и једну асистенцију, а пратио га је одлични Арон Гордон са 24 поена, три скока и осам асистенција.
У тиму Минесоте најбољи учинак остварио је Ентони Едвардс који је имао 19 поена и по три скока и асистенције.
Док је Денвер рутински уписао нову победу, Атланта није успела, али је Богдан Богдановић имао одлично шутерско вече у поразу од Њу Орлеанса резултатом 116:107.
Богдановић је за 31 минут на паркету убацио 22 поена, од тога пет тројки, а томе је додао и три скока уз две асистенције и тако био најбољи у свом тиму.
Одличан Богдановић није успео сам да победу Атланту ка победи, а Њу Орлеанс имао је неколико расположених играча од којих је најефикаснији и уједно најбољи на мечу био Брендон Инграм који је убацио 30 поена уз три скока и осам асистенција.