Богдан сипао тројке – Атланта славила у последњој секунди

© AP Photo / Mary AltafferБогдан Богдановић, Атланта
Богдан Богдановић, Атланта - Sputnik Србија, 1920, 26.02.2023
Богдан Богдановић одиграо је сјајну партију за Атланту против Бруклина и већ после првог полувремена забележио фантастичан учинак. Хокси су савладали Нетсе резултатом 129:127, а српски ас може да се похвали двоцифреним бројкама.
Са посебном мотивацијом у термину који и Србији да је прилику да га гледа Богдан Богдановић решета Бруклин тројкама.
Српски кошаркаш погодио је пет од осам шутева за три поена, а за једно полувреме уписао је 12 поена. Поред пет тројки Богдан је до краја уписао и шест скокова уз три асистенције.
На крају је Богдановић бројао до 22 поена, био је стопроцентан са линије за слободна бацања, док је за два поена погодио два од три шута.
Атланта је успевала да одржи минималну предност у односу на Бруклин, а најзаслужнији за то је стандардно најбољи Тре Јанг који је уписао 34 поена, три скока и осам асистенција.
Утакмица је ушла у неизвесну завршницу, а на осам секунди до краја Камерун Џонсон погодио је тројку за изједначење. Меч је водио ка продужетку, међутим Јанг је поново био на висини задатка када је било потребно и у последњој секунди донео је победу Атланти.