Шест година поста је готово – Манчестер освојио трофеј „за славу и част“

© AP Photo / Dave ThompsonКаземиро, Манчестер јунајтед
Каземиро, Манчестер јунајтед - Sputnik Србија, 1920, 26.02.2023
Ерик тен Хаг поручио је фудбалерима Манчестер јунајтеда пред финале Лига купа да се боре за „славу и част“, а они су испуни задатак. Јунајтед је савладао Њукасл резултатом 2:0 и стигао до првог трофеја после дугих шест година.
Од сезоне 2016/17 трајед затишје у Манчестер јунајтеду када је реч о трофејима. Када су у тој сезони освојили Лига куп Енглеске и Лигу Европе вероватно нису ни слутили да ће проћи више од пола деценије до следећег пехара.
Манчестер јунајтед на Вемблију је прекинуо сушни период против Њукасла који се од 33. минута нашао у заостатку.
Лук Шо извео је одличан слободан ударац, а главом је лопту захватио Каземиро који је постигао гол за 1:0.
Предност је дуплирана само шест минута касније када се мрежа затресла после шута Рашфорда. Лопта је на том путу закачила Свена Ботвана, дефанзивца Њукасла, па је погодак урачунат као аутогол.
Нападали су фудбалери Њукасла, али недовољно добро да би пореметили планове Манчестеру.
После шест година успели су да подигну трофеј и тиме испуне жељу навијача и Ерика тен Хага.
„Навијачи то заиста чекају, тако да чинимо све што можемо да навијачима одамо част. Мислим да смо у процесу у који сви верују. Сјајно је играти финале. Ако играш, желиш да победиш“, рекао је Холанђанин пре финала.
Жеља је победила, иако нема сумње да је исту имао Њукасл чије чекање не може да се пореди са чекањем Манчестера. Њукасл на титулу чека невероватних 68 година!
► Прогледајте емисију Миљанов корнер.
Валери Карпин, Русија, фудбал - Sputnik Србија, 1920, 26.02.2023
Велика вест за Русију – заказана је пријатељска утакмица: „Важно је да се одржи“