Јокић уписао 100. трипл-дабл па објаснио Американцима: „Лако је кад играш за статистику“

© AP Photo / Eric Christian SmithНикола Јокић
Никола Јокић - Sputnik Србија, 1920, 01.03.2023
Српски мегастар Никола Јокић уписао је свој 100. трипл-дабл у каријери, а његов Денвер убедљиво је славио на гостовању у Хјустону са 133:112.
Сомборац је постао тек шести кошаркаш у историји НБА лиге који је 100 пута забележио тростроки двоцифрен учинак на утакмицама. Јокић је убацио 14 поена, уз 11 скокова и 10 асистенција у другој везаној победи Нагетса.
Недорасли домаћини нису имали решења за стрпљиву и конкретну игру Денвера, а Јокић је свој 100. трипл-дабл у каријери уписао још у трећој деоници, да би последњу четвртину преседео на клупи.
Ово је 24. троструки учинак за српског центра у сезони, и чак 15. у последњих 20 утакмица. Такође, Нагетси су победили у последњих 28 утакмица у којима је Јокић остварио трипл-дабл, а низ је започет крајем прошле сезоне.
На питање новинара колико му значи овај рекорд, Јокић је остао равнодушан.

„Када играте за статистику, а не за тим, онда је лако“, искрено је одговорио Србин.

Денвер је био убедљив против једне од најлошијих екипа у лиги, Нагетси су водили током читавог меча, па је тренер Мајк Мелоун девет минута пре краја извукао из игре све стартере и послао на терен оне с мањом минутажом.
Код Нагетса се истакао Џамал Мари са 32 поена, док је Мајкл Портер јуниор додао 17. Најефикаснији код Хјустона био је Џамал Грин са 17 поена, док је Бобан Марјановић добио својих пет минута и убацио осам поена.
Денвер и даље држи прво место на табели Западне конференције са учинком од 44-19, што је трећи најбољи скор у НБА лиги.

Богдан двоцифрен на дебију новог тренера

На дебију новог тренера Кевина Снајдера, Атланта је поражена су на свом терену од Вашингтона са119:116. Наш Богдан Богдановић убацио је 16 поена за Хоксе.
© AP Photo / Hakim Wright Sr.Богдан Богдановић
Богдан Богдановић - Sputnik Србија, 1920, 01.03.2023
Тим из Џорџије прекинуо је низ од две победе и изгубио меч захваљујући одличној одбрани гостију у завршници меча. Богдан је био други стрелац екипе са 16 кошева, уз добар шут за три поена (4/5).
Тре Јанг је био најефикаснији код Атланте са 31 поеном. Укупно најефикаснији на читавом мечу био је Бредли Бил са 37 поена, док је Kајл Kузма додао 28 у екипи Визардса.
Атланта је осма на табели Источне конференције са учинком 31-31, док је Вашингтон десети са 29-32.