Рафална паљба „српског снајпера“ чува наду за плеј-оф /видео/

© AP Photo / Alex SlitzБогдан Богдановић
Богдан Богдановић - Sputnik Србија, 1920, 22.03.2023
Кошаркаши Атланте Хокс победили су на свом терену екипу Детроит Пистонса резултатом 129:107, у мечу у ком је блистао српски репрезентативац Богдан Богдановић. Није био најефикаснији, али су његове три везане тројке на старту другог полувремена биле окидач за серију која ће касније одвести до тријумфа.
Атланта ове сезоне игра по систему топло-хладно, што потврђује и осмо место, последње које води у плеј-оф.
Прва четвртина била је изузетно ефикасна са чак 70 поена, а Хокси су је окончали у своју корист 38:32.
До одласка на одмор виђена је велика и изједначена борба, те су Богдановић, Треј Јанг и остатак екипе отишли на паузу са плус седам – 66:59.
А онда је у наставку сусрета уследио рафал „српског снајпера“ и три тројке у низу, чисте ко кап у његовом стилу. Направљена је импресивна серија домаћина 16:0, који се одлепио на 23 разлике - 84:61, што је било довољно да се на крају оствари убедљив тријумф против Пистонса.
Српски бек сусрет је завршио са 18 поена, једним скоком и три асистенције за нешто више од 27 минута проведених на паркету.
Треј Јанг је по обичају био најефикаснији појединац Хокса са 30 поена, 12 додавања и три скока. Одмах иза њега по учинку био је Богдановић, те Колинс са 15 поена, осам скокова и асистенцијом.
Атланта је пре победе против Детроита имала чак три пораза из претодна четири сусрета. Хокси сада имају само победу више од Торонта, две од Чикага уз меч мање, који им гледају у леђа са 9. и 10. позиције Источне конференције у борби за осмо место које води у плеј-оф НБА лиге.