Незаустављиви Јокић новим трипл-даблом срушио Финикс – Денвер је на корак до финала

© AP Photo / David ZalubowskiНикола Јокић
Никола Јокић - Sputnik Србија, 1920, 10.05.2023
Кошаркаши Денвера савладали су екипу Финикса у петој утакмици полуфинала Западне конференције резултатом 118:102 (35:24, 17:25,39:25, 27:28), а Никола Јокић предводио је тим новим трипл-дабл учинком.
Само једна победа дели Николу Јокића и Денвер од пласмана у финале Западне конференције, а за то је највише заслужан српски ас који је после рекордне партије наставио да игра феноменално.
Јокић је за 37 минута на паркету убацио 29 поена и поред тога уписао 13 скокова и 12 асистенција, а из три покушаја погодио је две тројке. Био је српски ас одличан, али је овога пута за разлику од прошле утакмице имао знатно већу помоћ саиграча.
Брус Браун постигао је 25 поена, Џамал Мареј 19 колико је имао и Мајл Портер јуниор. У тиму Финикса поново су најбољи били Девин Букер са 28 поена и Кевин Дурент са 26 поена, 11 скокова и седам асистенција.
Нагетси су кренули силовито и стекли предност од првог минута, међутим најбоље су одиграли трећу четвртину у којој је Јокић дао чак 16 поена. У првој деоници истакао се Портер са четири тројке и било је јасно да ће ово бити тимски добро одигран меч Нагетса што је фалило у четвртој утакмици.
Финикс је само у другој четвртини успео да поведе после тројке Теренса Роса, међутим одмах је ту предност угасио српски ас својом тројком, после чега Санси нису били ни близу да поново преузму вођство.
Показао је Денвер да када Николи има ко да помогне победа дође скоро па лако и то против снажног Финикса, али сада треба искористити меч лопту. Нагетси воде у серији резултатом 3:2, а наредна утакмица заказана је за петак, домаћин ће бити Финикс.
Када је реч о полуфиналној серији на Истоку, кошаркаши Филаделфије савладали су Бостон резултатом 115:103 и повели са 3:2.
*Погледајте ново издање емисије Спутњик спорт.