Импресивна победа српских ватерполиста – са нулом „потопили“ Британце

© Фото: Ватерполо савез СрбијеВатерполисти Србије
Ватерполисти Србије - Sputnik Србија, 1920, 23.06.2023
Невероватну утакмицу какву спорт не памти одиграли су ватерполисти Србије који су савладали Велику Британију резултатом 28:0 (6:0, 6:0, 7:0, 9:0) у првом колу квалификација за Европско првенство.
Изабраници Уроша Стевановића су максимално одиграли меч против слабашних Британаца и успели су да сачувају гол свих 32 минута. Уз то је Стевановић равноправно расподелио минутажу што је важно јер се већ у суботу игра друго коло.
Из четвртине у четвртину Орлови су успевали да одрже доминантност, а посебно су се са девет голова истакли у последњој деоници.
Сви репрезентативци су се уписали у стрелце: Лазић пет пута, Рашовић, Убовић и Вучинић по четири, Радуловић, Ранђеловић, Милојевић и Димитријевић по двапут, а по један погодак дали су Драшовић, Јакшић, и капитен Филип Јанковић.
Наредни меч у квалификацијама групе Ц ватерполисти Србије играју у суботу од 16 часова против Словачке, која је победила домаћина Турску 11:6.
Победник групе ће се директно пласирати на Европско првенство, као и три најбоље другопласиране селекције из четири групе.