Капитен Тадић покупио „отпадак“ и уписао првенац /видео/

© Tanjug / Јадранка ИлићДушан Тадић
Душан Тадић - Sputnik Србија, 1920, 01.08.2023
Душан Тадић, капитен Србије и нови фудбалер Фенербахчеа, постигао је првенац у дресу истанбулског клуба. Десетка Фенера затресла је мрежу Зимбруа из Молдавије у реванш мечу другог квалификација за Лигу конференција.
У првом полувремену, мреже су неочекивано мировале, да би досаду у Молдавији после три минута наставка од великог одмора, разбио 35-годишњи српски везиста, који је утакмицу почео с капитенском траком око руке.
Тадић се најбоље снашао у петерцу домаћина, након што је покупио "отпадак" и стигао до првенца у дресу Фенербахечеа.
Турски представник је у првом мечу пред својим навијачима славио с убедљивих 5:0, па је било јасно ко ће проћи у наредну фазу и реванш је био чиста формалност.
Јанко Типсаревић, српски тенисер - Sputnik Србија, 1920, 01.08.2023
Јанко се емотивно опростио од највећег тениског ума: „Остаће урезано...“
Први гол постигао је Тадић у 48. минуту, да би у наредних девет минута Миши Батшуаји погодио још у два наврата.
Подсетимо, лидер Србије и бивши капитен Ајакса који је недавно стигао у Истанбул, у првом мечу за Фенербахче је уписао асистенцију, а сада је пронашао пут до мреже.
Фенербахче је на крају славио у реваншу резултатом 4:0, а последњи гол постигао је Јуксек у 77. минуту.
Погледајте нову епизоду емисије Спутњик спорт.
Како је Душан направио Холандији фудбалску звезду: „Тадић ме је променио и као играча и као човека“