Роналдо победио Сергеја Милинковић-Савића: Дао два гола па завршио у сузама због повреде

© Sputnik / Антон ДенисовСергеј Милинковић-Савић
Сергеј Милинковић-Савић - Sputnik Србија, 1920, 12.08.2023
Фудбалери Ал Насра први пут у историји освојили су арапску Лигу шампиона, пошто су у финалу у Ријаду савладали градског ривала Ал Хилал 2:1 после продужетака.
Јунак Ал Насра био је Кристијано Роналдо са два гола, а тријумф додатно добија на значају јер је остварен да два играча мање.
Ал Хилал, за који игра српски фудбалер Сергеј Милинковић-Савић, повео је у 51. минуту голом Бразилца Мишела.
Ал Наср је у 71. минуту остао са десеторицом на терену због искључења Ал Амрија, а само три минута касније Роналдо је изједначио.
Од 78. минута Ал Наср је остао са девет играча јер је директан црвени картон добио Ал-Бушаил.
Ал Хилал је преузео потпуну контролу, нападао је, међутим, Роналдо је у 98. минуту, после одбитка, главом погодио за тријумф.
Португалац је ушао у историју и по томе што је био стрелац у четвртфиналној, полуфиналној и финалној утакмици арапске Лиге шампиона.
Петоструком освајачу Златне лопте остаје горак укус због повреде у последњим минутима утакмице. Кристијано Роналдо је након ваздушног дуела са противничким играчем незгодно доскочио, а затим је на носилима и у сузама напустио терен.
Иначе, челници Уније арапских фудбалских асоцијација (УАФА) одлучили су да престижно МВП признање турнира доделе фудбалеру Ал Хилала Сергеју Милинковић-Савићу. Доскорашњи члан Лација одиграо је пет утакмица на турниру и уз два гола имао једну асистенцију.