Душанов „шлаг на торту“ /видео/

© Tanjug / Јадранка ИлићДушан Тадић
Душан Тадић - Sputnik Србија, 1920, 25.08.2023
Душан Тадић, капитен фудбалске репрезентације Србије, постигао је гол у убедљивој победи Фенербахчеа над Твентеом резултатом 5:1 у првој утакмици плеј-офа за пласман у групну фазу Лиге конференције.
Нова средина дефинитивно прија Душану Тадићу који је постигао четврти гол у оквиру квалификација за Лигу конференција, док има и једну асистенцију, што је фантастичан учинак јер је до сад играо на пет утакмица.
Фенербахче оправдао је улогу фаворита, иако су фудбалери холандског клуба на старту пружили сјајан отпор па чак и запретили тако што су први дошли до гола већ у 20. минуту када је мрежу затресао Манфред Угаладе.
До изједначења је дошло 13 минута касније голом Џејдена Остерволдеа, да би резултат у 60. минуту преокренуо Себастијан Симански. Одличну партију имао је је у Ирфан Кан Кахвеци који је у размаку од десет минута два пута затресао мрежу.
Међутим, то није било све од представе коју је приредио Фенербаче. „Шлаг на торту“ ставио је Тадић и то у дубокој надоканди времена. Фудбалер Твентеа Матс Ротс направио је фаул после ког је судија проценио да турски тим треба да изведе пенал.
У 93. минуту са беле тачке у стрелце се уписао српски капитен и тако запечатио убедљиву победу свог тима.
Само на првој утакмици у оквиру квалификација за Лигу конференција против Зимбруа Тадић није постигао гол, међутим тада је у победи учествовао асистенцијом.
Српски фудбалер Андрија Живковић у дресу ПАОК - Sputnik Србија, 1920, 25.08.2023
Српска левица је сломила и „шкотска срца“! /видео/
Фудбалска лопта - Sputnik Србија, 1920, 24.08.2023
Храбри Чукарички поражен у Пиреју, али није отписан!
Александар Митровић - Sputnik Србија, 1920, 24.08.2023
Митровић главом лопту за гол, а Сергеј главом противника за црвени картон! /видео/