Мундобаскет 2023
Светско првенство у кошарци 2023. одржава се од 25. августа до 10. септембра на Филипинима, у Јапану и Индонезији. Сва дешавања са Мундобаскета пратите уз Спутњик спорт.

Италија награбусила због Литваније – Американци „стотком“ до полуфинала

© Фото: ФИБАОстин Ривс, САД - Италија
Остин Ривс, САД - Италија - Sputnik Србија, 1920, 05.09.2023
Хоће Американци да погреше једном, али не два пута. Селекција САД-а пласирала се у полуфинале Светског првенства у кошарци убедљивом победом над Италијом од 100:63.
Екипа Стива Кера искалила је бес на Азурима за пораз од Литваније у претходној фази, а од старта утакмице предност Американаца је расла толико да се коначан исход меча није доводио у питање.
На крилима Микала Бриџиса који је већ у првом полувремену убацио двоцифрен број поена, Американци су градили велику разлику. Прву четвртину добили су са 24:14, а на одмор отишли са 18 поена разлике (46:24).
Стив Кер је у трећој четвртини послао на терен све резервисте јер је његов тим дошао до највећих 37 поена разлике (73:36) негде на средини деонице и било је баш непријатно, ако сте навијач Азура.
Немоћни Италијани су прелако примали кошеве, у нападу нису могли да се саставе па је катастрофа била неминовна. Убацили су, руку на срце, неколико лепих тројки попут оне Тонута или Фонтекија, али у укупном скору - слаба вајда.
Најефикаснији на мечу био је Бриџис са 24 поена, Халибартон је додао 18, а Ривс 12.
Код Италијана, Фонтекио је дао 18 кошева, док је Тонут убацио 11.
Противник Американцима у полуфиналу биће бољи из дуела између Немачке и Летоније, док Италијани играју са пораженим из тог дуела за пласман од 5-8 места.