Гајић са два гола обележио московски дерби – „Српска веза“ радила у Атини

© AP Photo / Massimo PaoloneСрпски фудбалер Филип Ђуричић прославља гол против Вероне
Српски фудбалер Филип Ђуричић прославља гол против Вероне - Sputnik Србија, 1920, 08.10.2023
Дан за памћење имао је Милан Гајић, који је постигао оба гола за ЦСКА против Спартака у дербију Москве - 2:2. На крилима српских репрезентативаца Панатинаикос је уписао тријумф против Атромитоса у 7. колу грчког првенства - 5:0 (3:0). Филип Ђуричић је са два гола био играч утакмице, док му је код првог поготка асистирао леви бек Филип Младеновић.
Само три минута било је довољно да у Атини проради српска веза која је Панатинаикосу рано донела предност од 1:0.
Филип Младеновић одлично се снашао и додао лопту клупском и репрезентативном саиграчу Филипу Ђуричићу који је лопту послао у мрежу и тако фантастично отворио првенство за свој тим.
Двојица српских репрезентативаца у грчки тим стигли су ове године и одмах су се одлично показали. Ђуричић и Младеновић наставили су низ сјајне игре српских репрезентативаца јер је српска веза дан раније прорадила и у далекој Саудијској Арабији где је Александар Митровић асистирао Сергеју Милинковићу-Савићу.
Тачно пола сата после Ђуричићевог гола Паласиос је погодио за 2:0, а онда је Панатинаикос у надокнади ривалу побегао на 3:0 после пенала који је извео Словенац Андраж Шпорар.
На 4:0 повисио је српски репрезентативац другим голом на мечу, пред истек тачно сат времена игре у Атини.
Швеђанин Александер Јеремејеф поставио је коначних 5:0 у дубокој судијској надокнади.
ПАО је други иза љутог градског ривала Олимпијакоса, који има 19 бодова, „атински зелени“ су на 16, док ПАОК који на терену предводи још један Србин - Андрија Живковић, има 14 бодова.
Када је у питању дерби Москве који су одиграли ЦСКА и Спартак, блистао је Милан Гајић. Некадашњи десни бек Црвене звезде и Бордоа, постигао је оба поготка за "армејце" и не зна се који је лепши.
Искусни дефанзивац погодио је прво у 31. минуту, када је резантним ударцем из прве погодио даљи угао Спартаковог гола.
Успео је домаћи тим да изједначи захваљујући Квинсију Промесу у 40. минуту, али је онда у 60. минуту поново мрежу затресао Милан Гајић. Овога пута изненадио је голмана ударцем у ближи угао. На крају је Спартак успео да дође до бода преко Медине у 97. минуту.
Фудбалер Црвене звезде - Sputnik Србија, 1920, 08.10.2023
Незапамћена голеада у Крагујевцу – победа Звезде зачињена невероватном грешком Радничког