Орлови прокоцкали шансу да се освете Украјинцима

© Фото : Приватна архива/Јаков ВулићЈаков Вулић
Јаков Вулић - Sputnik Србија, 1920, 11.10.2023
Футсалери Србије ремизирали су са Украјином - 1:1 у мечу четвртог кола квалификација за пласман на Светско првенство у Узбекистану. Орлови су тако пропустили прилику да се освете ривалу за дебакл у Врању, где су „жути“ славили с убедљивих 6:1 пре само пет дана.
Због ситуације у Украјини, репрезентација је приморана да игра мечеве ван граница своје земље, а избор је пао на Мађарску, тачније град Дебрецин, где је одигран меч са Србијом.
Јаков Вулић, први голман Србије био је одличан током првог полувремена и није дозволио фаворизованим Украјинцима да пронађу пут до мреже.
С друге стране, Србија је претила преко Јована Лазаревића, а једини гол у првом делу игре дело је Страхиње Петровића који је погодио на асистенцију Дениса Рамића у 17. минуту.
У наставку сусрета Украјинци су успели да стигну до поравнања резултата, а гол је пао у 27. минуту, након што је мрежу Србије погодио Зјук.
До краја сусрета мреже су мировале, па је Украјина остала лидер на табели Групе Б са седам освојених бодова из четири одиграна кола, друга је Пољска са шест, следи Србија са пет бодова, док последњепласирана Белгија има само један бод.
Србији, коју с клупе предводи селектор Дејан Мајес, до краја су остала још два меча, са Пољском и Белгијом.
Погледајте интервју са Владимиром Јовановићем.