Тадићева лепа асистенција најавила победу Фенера /видео/

© AFP 2023 / MAURICE VAN STEENДушан Тадић, Ајакс
Душан Тадић, Ајакс - Sputnik Србија, 1920, 22.10.2023
Душан Тадић, капитен фудбалске репрезентације Србије и од летос члан Фенербахчеа, наставио је са добрим партијама. У новој победи Фенера, овога пута над Хатајспором, Тадић је 7. минуту изврсно центрирао с левог крила, омогућивши Симанском да, на прилично атрактиван начин, доведе домаћина у вођство. На крају су Канаринци славили са 4:2.
Много пута до сада Тадић је показао да има сјајан осећај за игру, па је тако и овога пута проиграо саиграча и наместио му гол. Асистенцијом упућене са леве стране упослио је Себастијана Шиманског који је поклон искористио на адекватан начин и сместио лопту у мрежу.
Након поготка и асистенције у мечу између Србије и Црне Горе, Тадић је наставио са сјајним партијама и у турском великану. Од доласка у Фенербахче ово му је трећа асистенција, а постигао је и два гола.
Српски ас је, иначе, играо до 87. минута, а Фенербахче је победио са 4:2 и преузео челну позицију на табели.
Наиме, клуб за који наступа капитен српске репрезентације дошао је до 27 бодова и има један поен више од Галатасараја. После девет кола, трећепласирана Адана има 17, уз један меч мање.