Дончић бројао до 44, Џејмс јачи од Дуранта – Србима ни минут и Бобијев шоу /видео/

© AP Photo / Gareth PattersonЛука Дончић
Лука Дончић - Sputnik Србија, 1920, 11.11.2023
У ноћи између петка и суботе одигран је велики број НБА куп мечева, новоформираног такмичења које је донело доста узбуђења, а блистао је Словенац Лука Дончић који је са 44 поена водио Далас до тријумфа над Лос Анђелес Клиперсима у изузетно ефикасном мечу - 144:126.
Српских кошаркаша, односно српског дуа у редовима Оклахоме, која је поражена од Сакрамента на гостовању резултатом 105:98, поново није било на паркету. Василије Мицић и Алексеј Покушевски нису одиграли ни минут...
За то време блистао је маестрални Словенац Лука Дончић, који игра фантастично од почетка сезоне, како у НБА лиги, тако и у унутарсезонском турниру по имену НБА куп.
Уз импознатна 44 поена, имао је још шест скокова и исто толико асистенција за нешто мање од 32 минута на паркету. Пратио га је Кајри Ирвинг који је убацио 27 поена, с друге стране најефикаснији појединац у табору Клиперса био је Кавај Ленар са 26 поена.
Далас је изгубио уводну деоницу резултатом 30:33, али је у наредној успео да постигне чак 47 поена и да на паузу оде с предношћу - 77:51.
Изузетно ефикасна била је и трећа четвртина која је протекла без победника - 38:38, али је било јасно да захваљујући другој четвртини у коју су Мавси успели да добију са чак 31 поеном разлике, да је победник решен. На крају је резултат био 144:126.
Никола Калинић - Sputnik Србија, 1920, 11.11.2023
Калинићев одговор о Звезди стао у две речи
Спектакл је љубитељима америчке кошарке шриом света, сервиран у двобоју Финикс Санса и Лос Анђелес Лејкерса у ком су славили гости тесним резултатом 119:122.
Био је то сјајан окршај двојице великана магичне игре под обручем - Кевина Дуранта и Леброна Џејмса.
Самокрунисани краљ НБА убацио је 32 поена, имао је 11 скокова и шест асистенција, а све му то полази за руком чак у 37. години.
С друге стране, Финиксу није помогло ни 38 поена и девет скокова, као и пет асистенција колико је имао Дурант.
Када је у питању Бобан Марјановић који игра за Хјустон Рокитсе, они су у савладали на свом терену Њу Орлеанс, а српски горостас није добио прилику да покаже шта зна.
Ипак, Боби је у једном тренутку морао на терен, било је то у ситуацији када се лопта заглавила изнад табле на челичној конструкцији, а Марјановић је за џогером у руци отишао да је скине, што је подигло публику на ноге. Прави мали шоу у режији Србина, нажалост не током утакмице, већ током краће паузе због ситуације и кратког прекида меча.