Тежак пораз Српкиња од Румуније – још увек без победе на Светском првенству

© Фото : РССРукометашице Србије
Рукометашице Србије - Sputnik Србија, 1920, 03.12.2023
Рукометашице Србије поражене су у другом колу групе Е на Светском првенству резултатом 37:28.
Српске рукометашице нису успеле да се пробуде после пораза од Данске и доживеле су нови пораз од Румуније којој су допустиле још више голова него данским рукометашицама.
Румунке су одмах кренуле силовито и повеле 2:0, а потом су стигле и до шест голова предности јер српске рукометашице никако нису успевале да се одбране, а ни у нападу нису функционисале најбоље.
Са шест гола заостатка српске рукометашице су отишле на паузу,а онда је почетком другог полувремена деловало да могу да се пробуде.
Везале су Српкиње три сјајна напада, смањиле су разлику, али онда непотребно праве два снажна старта и Србија остаје са две играчице мање у тренуцима када је деловало да може да се врати у меч.
Поново су то Румунке искористиле да врате предност од шест поена. Нарочито су се проблеми видели када српске рукометашице дају гол, јер противнице брзо долазе до другог дела терена и остављају Српкиње иза себе.
Пробудио се у другом полувремену напад српског тима, али на другој страни није престајао да функционише код Румуније.
Најефикасније у српском тиму биле су Јововић и Лаништанин са пет погодака, док је Букеши са осам голова била најбоља рукометашица на утакмици.
Наредну утакмицу српске рукометашице играју у уторак од 18 часова, а за пролаз у другу фату такмичења неопходна је победа.