Рекорд каријере нестварног Богдановића – али српски НБА дерби припао Јокићу

© AP Photo / John BazemoreБогдан Богдановић
Богдан Богдановић - Sputnik Србија, 1920, 12.12.2023
Маестрални Богдан Богдановић, капитен српске репрезентације, убацио је невероватних 40 поена против Денвера, али то није било довољно да Атланта слави против Николе Јокића и Нагетса који су победили резултатом 129:122.
Рекорд каријере остварио је Богдан Богдановић који није почео меч као стартер, али када је ушао у игру одмах је показао да ће ово бити његово вече јер је већ у првој деоници убацио три тројке.
Током друге четвртине Богдан је дао седам поена, а онда је у трећој деоници заблистао са још 11. У последњих десет минута српски капитен постигао је 13 поена и тиме запечатио своју најбољу утакмицу у каријери.
Убацио је 14/24 шута из игре, односно 10/17 за три као и 4/7 за два поена. Уписао је још по три скока и асистенције за 36 минута на паркету.
Исто толико времена на паркету је провео и Никола Јокић, али упркос Денверовој победи остао је Богдановој сенци.
Јокић је убацио 25 поена, шутирао је 9/13 из игре, што је значајно бољи проценат од оног са неколико претходних утакмица. Уписао је осам скокова и девет асистенција па тако овог пута није био близу новог трипл-дабла.
Екипу Нагетса до победе је предводио Џамал Мареј са 29 поена, девет скокова и четири асистенције.
Атланта је током скоро целог првог полувремена водила, у појединим тренуцима имала је и двоцифрену предност, међутим тандем Јокић-Мареј радио је када је било најпотребније и Нагетси су преокренули, а потом и задржали вођство.
Прилику да изађу на терен добили су Василије Мицић и Алексеј Покушевски којис у са Оклахомом савладали Јуту резултатом 134:120. Мицић је уписао два поена, скок и пет асистенција, док је Покушевски уписао један скок.
Кевин Пантер - Sputnik Србија, 1920, 11.12.2023
Партизан кренуо из пете брзине па „допузао“ до победе – и остао без још једног играча