Повратак „коцкара“ за прекид агоније – наставио је тамо где је стао /видео/

© John WaltonАјван Тони
Ајван Тони - Sputnik Србија, 1920, 20.01.2024
Спектакуларан меч 21. кола Премијер лиге одиграли су Брентфорд и Нотинтем Форест, а сусрет је обележио повратак суспендованог Ајвана Тонија, који је одрадио казну од осам месеци ван фудбала због коцкања. „Осе“ су победиле 3:2 (1:1), а Тони је био стрелац изједначујућег гола у 19. минуту.
Брентфорд је имао улогу фаворита, али су ствари кренуле лоше да се одвијају по њих, јер је Данило после непуних 180 секунди донео предност Форесту.
Није се дуго чекало на на одговор домаћина. Погодио је управо Ајван Тони и то из слободног ударца, а интересантно да је последњи погодак пред осмомесечне супензије искусни нападач постигао такође против Нотингема и то из слободног ударца.
Где је стао, ту је и наставио и то 267 дана касније!
Мреже су мировале до одласка на велики одмор. „Осице“ су још једном „ујеле“ госте у наставку сусрета. Погодио је штопер Бен Ми у 58. минуту за предност резултатом 2:1.
Ипак, та предност била је крактог даха јер је Крис Вуд седам минута касније поново вратио резултатски егал.
Домаћи се нису предавали, наставили су да нападају и такав приступ крунисан је и трећим поготком, а стрелац је био Француз Нил Мопеј.
Примио је лопту у шеснаестерцу са два играча „на леђима“, окренуо се и левом ефектно закуцао лопту у мрежу.
Брентфорд је тако прекинуо агонију и пет узастопних пораза у првенству у мечу у ком се вратио њихов најбољи фудбалер који је због коцкања, што је строго забрањено спортистима, провео осам месеци ван терена.
Погледајте нову епизоду емисије Миљанов корнер.