Партизан потонуо у Шапцу

© Sputnik / Валерий МельниковРукометна лопта
Рукометна лопта - Sputnik Србија, 1920, 02.05.2024
Рукометаши Партизана поражени су у трећој утакмици полуфинала првенства Србије од екипе Металопластике резултатом 34:24.
Навикли су рукометаши Партизана и Металопластике навијаче на спектакуларне утакмице, па се то очекивало и од мајсторице, која је ипак била далеко од неизвесности.
Током првог дела првог полувремена водила се велика борба, али тим из Шапца појачао је ритам и стекао предност.
Са четири гола разлике смањили су црно-бели на три, а на старту другог полувремена и не један гол заостатка, али поново се пробудила Металопластика која је стекла пет голова предности.
Све је мање времена било за Партизан који се истина у претходној утакмици вратио и са минус шест, али то се сада чинило као немогућа мисија.
Тонули су црно-бели у наставку и на крају је Металопластика неочекивано лако славила и то уз десет голова предности.
Желели су рукометаши Партизана да наставе трку за дуплом круном јер су претходно освојили Куп после спектакла са Војводином, али заустављени су. Металопластика ће се за титулу борити против Војводине.
Никола Милутинов - Sputnik Србија, 1920, 02.05.2024
Играју се две мајсторице у Евролиги: Панатинаикос добио нови спектакл – Олимпијакос срушио Барселону