Пикси га „прецртао“ – Јовељић одговорио са два гола /видео/

Дејан Јовељић - Sputnik Србија, 1920, 30.05.2024
Српски нападач Дејан Јовељић био је двоструки стрелац у победи Лос Анђелес Галаксија над Даласом резултатом 3:1 (1:1). Иако бившег фудбалера Црвене звезде, Андерлехта и Ајнтрахт Франкфурта нема на списку Србије за Европско првенство у Немачкој, он не престаје да тресе мреже у Америци.
Дејан Јовељић „ускакао“ је на Пиксијеве спискове у претходном периоду, али се није нашао на оном кључном за Европско првенство у Немачкој.
Јасно је да је конкуренција у нападу била паклена, почев од Александра Митровића и Душана Влаховића, преко Луке Јовића до Петра Раткова, али можда је ту и било простора за Дејана Јовељића.
Било како било, селектор је тај који „сече“ и који на крају полаже рачуне и сноси одговорност након успеха или неуспеха.
Саша Илић - Sputnik Србија, 1920, 30.05.2024
Само чудо спасава српску легенду у Русији
Јовељић је у МЛС лиги наставио да ради оно што ради фантастично, а то је да постиже голове. Већ у четвртом минуту меча са Даласом затресао је мрежу гостију.
Изједначио је Патриксон Делгадо у 22. минуту, да би Јовељић био прецизан са 11 метара у 66. минуту.
Победу Лос Анђелес Галаксија „оверио“ је бивши фудбалер Барселоне Рики Пуђ у четвртом минуту судијске надокнаде.
Дејан Јовељић је дуго био на врху листе стрелаца са Луисом Суарезом, Лионелом Месијем и Кристијаном Бентекеом, али је тренутно Белгијанац поприлично одмакао. Србин је на коти девет, док Бентеке дели трон са Арангом, обојица су постигли по 13 голова. Следе Меси и Суарез са по 11 голова.