Тадић „паковао“ – Бирманчевић погодио!

© Tanjug / Nemanja JovanovicДушан Тадић
Душан Тадић - Sputnik Србија, 1920, 24.07.2024
Српски фудбалери имали су запажене улоге у победама њихових тимова у квалификацијама за Лигу шампиона. Душан Тадић био је асистент за Фенербахче против Лугана у лудом мечу на званичном дебију Жозеа Муриња, док је Вељко Бирманчевић постигао гол у тријумфу Спарте на гостовању.
Спарта и Прага славила је на незгодном гостовању у Ирској против Шамрок Роверса резултатом 2:0, а први гол постигао је српски репрезентативац Вељко Бирманчевић у 38. минуту.
Његов погодак трасирао је пут чешком представнику ка тријумфу, који је „оверио“ Томас Вјеснер у 65. минуту, па је јасно да су Чеси у великој предности пред реванш идуће недеље пред својим навијачима у Прагу.
Радовао се после преокрета и Фенербахче под командом Жозеа Муриња у првом мечу на европској позорници. У лудом мечу са седам голова, пао је Лугано у Швајцарској резултатом 4:3, а бивши капитен Србије „кумовао“ је другом колу за тотални преокрет Турака.
Претходно су домаћи повели преко Ел Вафија већ у четвртом минуту, да би у првом минуту судијске надокнаде првог полувремена Един Џеко изједначио из пенала.
Војводина - Партизан, фудбал - Sputnik Србија, 1920, 24.07.2024
Дрско и безобразно: Украјинци дискриминисали Србе – без превода!
На самом старту другог полувремена поново је пут до мреже пронашао Џеко и то на асистенцију Душана Тадића.
Бислими је поравнао на 2:2, али је Џеко стигао до хет-трика у 67. минуту.
Ни ту узбуђењима није било краја, јер је резервиста Фенера Кадиоглу, који је заменио Тадића, погодио мрежу Лугана.
Коначних 3:4 поставио је Валензуела у 94. минуту, чиме је оставио трачак наде да Швајцарци у реваншу у Истанбулу могу да избегну елиминацију.
Подсетимо, Партизан ће, у случају да испадне од Динамо Кијева, играти са пораженим из поменутог двобоја.