Потпредседница Владе Србије Зорана Михајловић боравила је данас у посети Сребреници где се састала са начелником те општине Младеном Грујичићем. Потпредседница Владе Србије Зорана Михајловић и начелник Општине Сребреница заједно су обишли локацију на којој ће бити изграђен вртић, а затим и централну градску улицу, која ће бити реконструисана средствима из донације Владе Србије.
Након тога, Михајловићева и Грујичић су одржали састанак у Дому културе у Сребреници, а главна тема разговора била је сарадња на реализацији заједничких инфраструктурних пројеката у тој општини. О чему је све било речи за Спутњик је објаснио Младен Грујичић, начелник Општине Сребреница. Он је рекао да је посета протекла у најбољој могућој атмосфери, а да ће резултат бити видљив у најскорије време.
„Потпредседница Владе Србије посетила је Сребреницу са намером да се упозна са локацијама на којима ће бити реализовани пројекти за које је Општина Сребреница аплицирала у претходном сазиву. Дефинисани су и рокови који су релативно близу, рецимо 7. април је одређен као последњи рок када на градилиште треба да дођу извођачи радова и почну са изградњом објекта за обданиште, а паралелно ће са том изградњом ићи и изградња саобраћајнице дужине око два километра у околини код Дома здравља у Сребреници“, каже Грујичић.
Начелник Сребренице додаје да је у разговору са Зораном Михајловић осим поменутог било и речи о даљим видовима сарадње са Владом Србије, тачније о помоћи Владе Србије Сребреници.
„Од средстава која остану, ако их буде било, требало би да се уради једна хала, али смо у разговору оставили простора да ми до краја дефинишемо која би то хала била наменска да не бисмо утрошили у нешто што неће радити у Сребреници. Дефинисали смо и одређене пројекте који се тичу санације моста између Скелана и Бајине Баште, неких локалних путева, као и дуга који Република Србија, то јест Електропривреда Србије, има према Сребреници на име потопљеног земљишта на простору језера Перућац“, наводи начелник Општине Сребреница.
Он је истакао да би требало да уследи разговор са директором Електропривреде Србије, после чега би представници Сребренице требало да буду позвани у Београд када би се дефинитивно договорили на који начин би тај проблем био регулисан, који постоји већ 20 година.
„Дакле, понудили су нам широке могућности за помоћ, а на нама је да урадимо праве пројекте и усмеримо средства тамо где је најпотребније како би грађани Сребренице имали највише користи“, истакао је Грујичић.
Зорана Михајловић, потпредседница Владе Србије, рекла је да је са начелником Грујичићем разговарала о реализацији најављених инфраструктурних пројеката и подсетила да је Влада Србије издвојила пет милиона евра за Сребреницу, од чега је три милиона намењено за инфраструктурне пројекте. Михајловићева је наредни састанак најавила за крај децембра у Београду.