Чукарички силан у Азербејџану – за корак ближе европској јесени! /видео/

© Фото : ФК ЧукаричкиФК Чукарички, утакмица са Сумгаитом
ФК Чукарички, утакмица са Сумгаитом - Sputnik Србија, 1920, 29.07.2021
Фудбалери Чукаричког победили су резултатом 2:0 азербејџански Сумгајит на гостовању у реваншу другог кола квалификација за Лигу конференција.
Чукарички је успео да се извуче из проблема који је настао ремијем у Београду од 0:0 пре недељу дана.
Екипа са Бановог брда није имала толико прилика и толики посед лопте као у првој утакмици, али је успела да реализује своје шансе и дође до рутинског тријумфа.
Српски клуб ће се у трећем колу квалификација за премијерно издање такмичења УЕФА борити са Хамарбијем који води бивши помоћник Црвене звезде Милош Милојевић.
Чукарички је офанзивно ушао у дуел и већ у 10. минуту успео да дође до предности.
После савршеног центаршута Мијаиловића гол је главом постигао Ндиаје за 0:1.
Само неколико минута касније Чука је имала нову прилику, али је није реализовала, што није био случај у 16. минуту.
Качајев је претходно срушио Јанковића у казненом простору своје екипе, а најстрожу казну је без икаквих проблема реализовао Доцић – за 0:2.
Сумгајит је до краја првог полувремена имао неколико прилика, али је сјајан на голу био Петровић.
Друго полувреме почело је новим нападима српског тима, а прилику за 3:0 пропустио је у 53. минуту Јанковић.
До краја утакмице су обе екипе имале по неколико солидних прилика, иницијатива је била на страни Азербејџанаца, али промене резултата није било.
Подсетимо, у квалификацијама за Лигу конференција налазе се и Војводина, која од 20.00 дочекује Паневезис (1:0), и Партизан, који од 20.45 гостује Дунајској Стреди (1:0).