Док се Сергеј и Душан радују – Арнаутовић и Михајловић немају мира због пенала /видео/

© AP Photo / Marco BuccoДушан Влаховић
Душан Влаховић - Sputnik Србија, 1920, 26.09.2021
Током утакмица шестог кола Серије А виђени су нови голови Душана Влаховића и Сергеја Милинковића Савића, српских репрезентативаца, али и страшна повреда Паола Дибале, капитена Јувентуса.
Јувентус је у шестој утакмици италијанског првенства дошао до тек друге победе, док Фиорентина има две више.
Душан Влаховић на гостовању италијанском клубу Удинезе уписао је четврти погодак ове сезоне у дресу Фиорентине.
Маестрални српски репрезентативац у 16. минуту погодио је са беле тачке чиме је уписао и коначни резултат 1:0
После дуела Валаса и Ђакомо Бонавентуре ВАР је одлучио да је пенал за Влаховићев тим, а најсигурнији са беле тачке и овога пута је био прецизан.
За Фиорентину играла су четири српска фудбалера, односно поред Влаховића на терену су били и Никола Миленковић. Матија Настасић и Алекса Терзић који је дебитовао у Серији А.
У римском дербију између Лација и Роме, у десетом минуту погодио је за вођство Сергеј Милинковић–Савић.
Српски репрезентативац након што је затресао мрежу остао је да лежи на трави због ударца Роминог голмана Патриција, али се убрзо придигао. Меч је завршен победом Лација од 3:2.
У Торину, Јувентус је наставио да се мучи. Фудбалери „старе даме“ уписали су тек другу победу на италијанском првенству резултатом 3:2 против Сампдорије.
Након одласка Кристијана Роналда у Манчестер јунајтед, Јувентус се константно суочава са проблемима, а сада је уследио још један нови.
Паоло Дибала, постигао је у 10. минуту гол којим је Јувентус повео, али десет минута касније морао да је напусти терен.
Аргентинац се повредио у току дефанзиве, а онда је у сузама напустио терен. Деловало је као да је Дибала повредио мишић на левој нози, а судећи по реакцији повреда је озбиљна.
То додатно компликује ситуацију у Јувентусу с обзиром на то да их чека дуел са Челсијем у Лиги шампиона као и дерби Серије А са Торином.
Српски тренер Синиша Михајловић претрпео је пораз са својим тимом Болоњом од Емполија који је славио 4:2.
Марко Арнаутовић промашио је пенал па је тако Болоња испустила прилику за преокрет, а након новог пораза италијански медији спекулишу о отпуштању српског тренера.
Александар Митровић - Sputnik Србија, 1920, 25.09.2021
Митровић је ухватио залет и не намерава да се заустави!
Марко Николић на мечу Локомотиве и ЦСКА - Sputnik Србија, 1920, 25.09.2021
Кунг-фу потез пресео Србину и Локомотиви /фото/
Пеп Гвардиола, менаџер Манчестер ситија, и Томас Тухел, менаџер Челсија, пред почетак финала Лиге шампиона - Sputnik Србија, 1920, 25.09.2021