Спектакл на Енфилду: Сити се два пута вратио из „мртвих“

© AP Photo / Jon SuperДетаљ са меча Ливерпул – Манчестер сити (1:4)
Детаљ са меча Ливерпул – Манчестер сити (1:4) - Sputnik Србија, 1920, 03.10.2021
Дерби Премијер лиге између Манчестер ситија и Ливерпула завршен је нерешеним резултатом 2:2
У утакмици седмог кола Премијер лиге на „Енфилду“ није било победника, али је у другом полувремену виђен прави спектакл.
Манчестер сити током првог дела утакмице био је доминантнији, али Алисон је успевао да сачува гол Ливерпула.
Вођство домаћој екипи најпре је у 59. минуту донео Садиo Мане.
Након десет минута млади Фил Фоден на асистенцију Габриjelа Жесуса погодио је за 1:1.
У току је био 76. минут, а Ливерпул је поново успео да поведе. Овога пута предност је мајсторијом донео Мохамед Салах који је направио продор и послао изузетно прецизан шут.
Пет минута након новог гола домаће екипе, на Енфилду је виђен још један, последњи погодак.
Кевин Де Брујне дошао је до лопте која се одбила на ивици шеснаестерца и одмах шутирао за 2:2.
Спектакуларну прилику за Ливерпул у 87. минуту пропустио је Фабињо, остао је пред празним голом, али је оклевао и његов ударац је изблокирао Родри.
Манчестер сити могао је и до још једног гола на самом крају утакмице. Жесус је имао шансу преко контре међутим није било поготка.
Бодови су подељени, а у наредном колу Сити чека екипу Бурнлија, док ће Ливерпул бити гост Вотфорд.
Менаџер Ливерпула Јирген Клоп - Sputnik Србија, 1920, 03.10.2021
„Ако не желите да се вакцинишете, то је као да возите пијани“
Пол Погба (десно) и Андрос Таунзенд (лево) у дуелу - Sputnik Србија, 1920, 02.10.2021
Погба, да ниси промашио спорт? /видео/
Пеп Гвардиола, менаџер Манчестер ситија, и Томас Тухел, менаџер Челсија, пред почетак финала Лиге шампиона - Sputnik Србија, 1920, 25.09.2021