Данил Медведев, најбољи тенисер света, Карен Хачанов, Људмила Самсонова и Вероника Кудерметова, пласирали су се у треће коло УС Опена и остварили скоро максималан учинак руских представника на последњем Гренд слему у сезони. Поражена је била Ана Калинска.
Мобилна апликација Sputnik на српском језику - Sputnik Србија
онПратите Спутњик и на летовању

Спутњик Србија неометано можете читати широм Европе на мобилној апликацији коју ћете пронаћи ОВДЕ. Апликацију такође можете преузети и путем линка apkfab.com

Данил Медведев наставио је да показује да је један од фаворита за освајање УС Опена, другог узаступног, а другом колу у то се уверио Артур Риндеркнеш, француски тенисер, кога је Рус елиминисао резултатом 6:2, 7:5, 6:3.
Једине брејк лопте Француз је имао у прво сету, али након што их није искористио Медведев је сервирао одлично и није допустио више ниједну шансу противнику.
Иако је руском асу пала концентрација током другог сета, успео је да одузме сервис француском тенисеру у једанаестом гему и поведе са тад је било јасно недостижних 2:0.
Могао је Данил да слави и убедљивије после трећег сета, али је Риндеркнеш пружио јачи отпор и успео да у једном гему спаси чак пре брејк лопти.
Међутим, ништа није омело Медведева који ће у наредном колу са друге стране мреже имати још лакшег противника Џибинга Вуа.
Поред Медведева, успешан је био је Карен Хачанов који је савладао Тијага Монтеира резултатом 6:3, 6:3, 5:7, 6:4.
Важне две победе од старта турнира уписао је Хачанов коме је потребно самопоуздање након раних елиминација у Монтреалу и Синсинатију.
Руски тенисер у трећем колу игра против Џека Дрејпера који је претходно савладао Феликса-Оже Алијасима и може да буде изузетно незгодан ривал.
Успешно друго коло за руске представнике започела је Вероника Кудерметова која је прва обезбедила пласман у трећу рунду након победе над Марином Заневском резултатом 6:2, 6:3.
Кудерметова је први пут успела да прође прва два кола и делује да би могла да направи изнанађење какво је већ направила њена сународница Људмила Самсонова.
Руска тенисерка савладала је прошлогодишњу финалистикњу Лејлу Фернандес резултатом резултатом 6:3, 7:6.
Самсонова игра невероватну сезону, за месце дана освојила је две титуле и стигла у Њујорк спремна за изненађења.
У наредном колу Самсонова ће се састати са Александром Крунић.
На терену је била је Ана Калинска, руска представница, али је лако препустила победу Каролин Гарсији.
Све вести са Евробаскета пратите у нашем специјалу.