Србин је херој Пољске – Филип дао нестварна два гола и режирао преокрет

© AFP 2023 / ANDREJ ISAKOVICСрпски фудбалер Филип Младеновић
Српски фудбалер Филип Младеновић - Sputnik Србија, 1920, 17.09.2022
Филип Младеновић, српски фудбалер, постигао је два гола на утакмици Легије против Легнице и преокретом донео победу свом тиму који је славио резултатом 3:2.
Утакмица скоро да није ни почела, а Легница је повела голом Ангела Хенрикеза, да би само 12 минута касније предност од 2:0 донео Луцијано Наршинг.
Легија је меч почела из минуса, али је српски фудбалер у сопственој режији спремао преокрет.
Најпре је Филип Младеновић асистирао Павелу Волеку у 20. минуту, да би пред крај првог полувремена прелепим голом донео Легији и изједначење.
Голман Легнице могао је само да гледа прелепи волеј од Србина, а реприза је стигла већ у 56. минуту.
Примио је Младеновић лопту, није одуговлачио по њој и распалио је, а онда се забила право у мрежу за победу Легије.
После победе над Легницом Филип има три гола и три асистенције на осам утакмица.
Младеновић се налази и на списку Драгана Стојковића Пиксија, селектора Србије, пред мечева Лиге нација.
Эмблема ЧМ-2022 по футболу в Катаре  - Sputnik Србија, 1920, 16.09.2022
Еквадору опет прети избацивање са Мундијала у Катару
Фудбалска лопта - Sputnik Србија, 1920, 16.09.2022
„Надлежни за дигнитет“ послали судију у пензију: „Цео свет је чуо за село Врњци, промените одлуку!“