Моћни Србин срушио Интер – Филип полетео и направио спектакл /видео/

© Sputnik / Лола ЂорђевићРепрезентативац Србије Филип Костић
Репрезентативац Србије Филип Костић - Sputnik Србија, 1920, 07.11.2022
Фудбалери Јувентуса савладали су Интер резултатом 2:0 у 13. колу Серије А, а најзаслужнији за победу био је маестрални Филип Костић који је код оба гола уписао асистенцију.
Филип Костић одиграо је спектакуларну утакмицу у дресу Јувентуса и повео тим ка победи у важном италијанском дербију.
Полувреме је завршено без голова, Интер је имао неколико неискоришћених прилика, али је и „стара дама“ могла до предности.
Друго полувреме донело је већи посед лопте Интеру, али то више ништа није значило јер је Филип Костић у 52. минуту претпрчао целу леву страну и додао лопту Андрјану Рабиоу који је затресао мрежу.
Само десет минута касније разиграни српски репрезентативац створио је нову шансу, али сиаграчи нису успели да га испрате.
Међутим, Костић није могао да се заустави. У сваком тренутку био је фокусиран на то како стићи до гола и поново је нашао решење у 84. минуту.
Српски фудбалер је извео сјајан центаршут из корнера, а лопту је у гол послао Николо Фађоли.
Не само да је Костић донео победу екипи већ је на тај начин успео да врати самопоуздање после елиминације у групној фази Лиге шампиона.
Србин је асистирао и Данилу који је постигао гол, међутим он је поништен после ВАР провере.
У италијанском дербију није било Душана Влаховића који се опоравља због повреде.
► У емисији Миљанов корнер гостовала је српска боксерка Јелена Јанићијевић.