Отварање Мундијала - Sputnik Србија

Мундијал, 1. дан: Од спектакла преко хаоса због технологије до добре вести за Србију

Светско фудбалско првенство је свечано отворено у Дохи, спектакуларном церемонијом на којој су представљени учесници такмичења, затим је одиграна прва утакмица, а у међувремену је стигла и добра вест за Србију.
Церемонија отварања је била велики залогај за домаћина, али су успели да спроведу све без већих проблема, на опште задовољство.
Навијачица - Sputnik Србија, 1920, 20.11.2022
Фешта у Дохи: Свечано отворен Мундијал! /видео/
Уследила је уводна утакмица у којој је домаћа екипа доживела пораз од Еквадора (0:2), а видели смо и како на делу изгледа рад ВАР технологије.
Негде у тим моментима стигла је и добра вест за Србију, Александар Митровић је обавио тренинг, први од последњег окупљања националног тима.
Александар Митровић - Sputnik Србија, 1920, 20.11.2022
Митровић тренирао! /фото/
Сва дешавања са првог дана Светског првенства у фудбалу погледајте хронолошки у уживо преносу Спутњик спорта.
Сва дешавања са Мундијала пратите уз Спутњик спорт.
Гост у Миљановом корнеру пред Мундијал био је српски репрезентативац Филип Ђуричић.
Полувреме на утакмици Катар – Еквадор
После првих 45 минута Еквадор води головима Валенсије који је постигао голове у 16. и 31. минуту.
17:26 20.11.2022
Први пенал на Мундијалу!
На првој утакмици виђен је и први пенал. Стрелац првог поништеног гола затресао је мрежу са беле тачке за предност Еквадора.
17:16 20.11.2022
Почела је прва утакмица Светског првенства 2022. године!
Почео је меч селекције Катара и Еквадора, а већ у трећем минуту Енер Валенсија је постигао гол. ВАР је поништио гол због офсајда.
Први меч Мундијала пратите на Спутњику.
16:29 20.11.2022
Хвала Русима!
Стефан Митровић захвалио се Русима који ће навијати за репрезентацију Србије у Катару.
Српски фудбалер Стефан Митровић - Sputnik Србија, 1920, 20.11.2022
Митровић: Хвала Русима!
16:18 20.11.2022
Прва конференција српске репрезентације
Репрезентација Србије имала је и прву конференцију по доласку у Катар.
Фудбалери Србије позирају пред фудбалску утакмицу између Србије и Шведске на стадиону Рајко-Митић у Београду 24. септембра 2022.  - Sputnik Србија, 1920, 20.11.2022
Обраћање Орлова пред Мундијал – „Пикси је невероватан“
16:14 20.11.2022
Светско првенство у фудбалу 2022. године званично је отворено!
Организатори Мундијала приредили су прави спектакл који је обележио отварање шампионата.
Фудбалери Србије - Sputnik Србија, 1920, 20.11.2022
Интересантни резултати анкете Спутњика – 14 одсто читалаца верује у светску титулу Србије!
13:19 20.11.2022
Ексклузивно: Баш је добро бити Србин!
Легендарни српски рокет и фронтмен групе „Рибља Чорба“ Бора Ђорђевић ће за Спутњик током Мундијала коментарисати утакмице у свом маниру - стиху и рими. Чорба је написао текст химне српских фудбалера која би у наредним данима требало да добије аранжман у наредним данима.
Бора Чорба је ексклузивно Спутњику уступио неколико строфа будуће химне.
 Концерт  Рибље чорбе на стадиону Ташмајдан - Sputnik Србија, 1920, 20.11.2022
ЕКСКЛУЗИВНО Баш је добро Србин бити: Бора Чорба написао химну Орлова пред Мундијал
12:30 20.11.2022
Конференција Србије
Фудбалска репрезентација одржаће прву конференцију по доласку у Катар, а излагање је заказано за 15 часова и 30 минута.
11:14 20.11.2022
Зуба Роналдо потценио Србију!

Легендарни бразилски фудбалски ас Роналдо, познат и по надимку "Зуба" поручио је да Бразил мора да се прошета кроз групу, као и да је квалитетнији од свих ривала.
Роналдо - Sputnik Србија, 1920, 20.11.2022
Роналдо је имао поруку за Бразилце, али је направио кардиналну грешку – отписао је Србију!
10:19 20.11.2022
Свечано отварање
У 15 часова и 45 минута почеће свечано отварање, а тачно у 17.00 ће се закотрљати лопта. Част да отвори Мундијал традиционално ће имати домаћин, а ривал Катару биће селекција Еквадора.
10:05 20.11.2022
Ексклузивно: Центаршут за Дарка Ковачевића - само на Спутњику!

Колумниста Спутњика током Мундијала у Катару биће наш прослављени фудбалер Дарко Ковачевић.

У интервјуу који најављује његову сарадњу са Спутњиком прочитајте шта је бивши голгетер Јувентуса, Лација, Црвене звезде рекао у учешћу Србије на Светском првенству и каква су му очекивања.
Дарко Ковачевић у улози спортског директора ФСС - Sputnik Србија, 1920, 20.11.2022
Центаршут за Дарка Ковачевића – само на Спутњику: „Зашто да не победимо Бразил?“
17:40 19.11.2022