Јокић се поигравао са Хјустоном, а коначно је стигла и подршка „плаве стреле“ /видео/

© AP Photo / Craig MitchelldyerНикола Јокић
Никола Јокић - Sputnik Србија, 1920, 29.11.2022
Кошаркаши Денвера победили су Хјустон резултатом 129:111 (42:39, 28:29, 36:23, 23:22) у мечу у којем су доминирали Никола Јокић и Џамал Мареј. Србин и Канађанин који носи надимак „плава стрела“ убацили су 32, односно 31 поен.
Никола је флертовао са трипл-дабл учинком, с обзиром на то да је осим 32 поена имао 12 скокова и осам асистенција за 27 минута и 27 секунди проведених на паркету.
Нагетси после нове победе држе друго место у Западној конференцији са 13 победа и седам пораза. Испред њих су Финикс Санси са скором 14-6.
Окршај Денвера са најслабијим тимом Западне конференције обележила је изузетно ефикасна прва четвртина у којој је постигнут чак 81 поен - 42:39.
Ништа мање узбудљив није био ни наставак који је припао гостима с пола коша разлике - 29:28, пре одласка на велики одмор, где су Нагетси имали свега кош предности - 70:68.
Ипак, чета Мајкла Мелоуна успела је да сломи отпор ривала у трећој деоници која је добијена двоцифреном разликом - 36:23, а блистао је српски ас Никола Јокић који је одиграо савршено тај период игре.
Јокић је шутирао седам од седам, разигравајући саиграче, док су се статистичке колоне пуниле на опште одушевљење публике.
Све је било лакше маестралном Сомборцу пошто је уз себе имао расположеног Џамала Мареја који је изашао из тешке повреде и операције предњих укрштених лигамената.
Јокић је затрпавао кош лошег Хјустона, а исто је чинио је Мареј. Заједно су убацили 63 поена, па је било јасно да Рокитсима, у чијим редовима се нашао Бобан Марјановић, није било спаса.
Боби је за шест минута проведених у игри убацио три поена, имао је и једну ухваћену лопту.